Zavrieť

Porady

Pomoc - PN?

Prosím o rýchlu radu:


zamestnanec je u nás zamestnaný od 01. 06. 2005 a od 14.07.2005 je PN.

Ako mu vyrátam VZ na PN ak:

za jún 2005 zarobil 8663,--
mal neplatené voľno 10.06, 14. 06, 21. 06?

Napr. 8663/22(prac. dní)=393,7727 x 7=2756

program mi ale vypočítal 2888


Ospravedlňujem sa, že nehľadám v príspevkoch, ale je to súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    asi ti veľmi nepomôžem ale ja by som to rátala tak isto ako ty a absolútne neviem ako to mohlo vyjsť tomu softwaru

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zuzka myslím, že si mala deliť kalendárnými dňami a nie pracovnými, t.j. 8663/30...
    PN sa počíta za kalendárne dni

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Súhlas s Jarou.
    Rozhodujúce obdobie je od 22.6 do 30.6. - 9 dní. Dalo by sa to počítať dvoma spôsobmi :
    1. VZ za 9 dní je 8663/30*9 = 2599.
    2 Odpracovaných 19 z 22 dní. Mzda za 1 deň 8663/19= 455,9473. Od 22.6.je 7 prac.dní, mzda za 7 dní je 3191,63.
    Ani jeden z týchto spôsobov nesedí s výsledkom z programu. Program zrejme ale počíta 10 kalendárnych dní, t.j. 8663/30 x 10 = 2888. Buď je chyba v programe alebo v zadaní.

    Oprava podľa nasledujúceho príspevku ZuzanyP.
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 10.08.05 at 07:25

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    PN sa počíta za kalendárne dni, ale:
    3dni nepl. voľno, kedy mal prerušené poistenie, teda len 27 dní

    výpočet:

    8663/27=320,8518x9=2887,6666

    zaokrúhlene 2888.

    Už som to konzultovala aj s Krosom.

    ďakujem všetkým

    Slamôčka je offline (nepripojený) Slamôčka

    Slamôčka
    Ak to má byť náhrada za 10 dní PN, potom 8663/30=denný vym.základ. Prvé tri dni 25%, dalších sedem 55% /ak to nie je riešené kolektívnou zmluvou/ z denného vymeriavacieho základu. Celková suma sa zaokrúhli na celé Sk hore a sú to dni kalendárne. Mne to vyšlo 1.329 Sk.
    8663:30=288.7666 denný VZ
    25%=72,1916 x 3=216.5749
    55%=158.8216 x 7=1.111,7514
    216.5749+1.111,7514=1.328,3263 po zaokrúhlení 1.329

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ahojte. Môžem sa Vám zamiešať do témy? Potrebujem poradiť. SZČO podniká od septembra 2004, dovtedy bol zamestnancom. Včera sa stal práceneschopným. Držím v ruke je potvrdenie o PN. Čo s tým teraz? Asi podpísať a poslať na sociálnu poisťovňu? Sociálna SZČO prepláca PN od prvého dňa?
    A vymeriavací základ bude mať aký? Platí si minimálne dobrovoľné odvody od 09/2004.
    Treba nejako zdokladovať príjem, ktorý mal do 09/2004 v zamestaní?
    Ďakujem veľmi pekne, ešte som sa s tým nestretla.

    Slamôčka je offline (nepripojený) Slamôčka

    Slamôčka
    Ako si napísala, podpísať a postúpiť SP. Oni už posúdia či má nárok na dávky a ak áno tak mu ich vyplatia.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zuzanar
    Ahojte. Môžem sa Vám zamiešať do témy? Potrebujem poradiť. SZČO podniká od septembra 2004, dovtedy bol zamestnancom. Včera sa stal práceneschopným. Držím v ruke je potvrdenie o PN. Čo s tým teraz? Asi podpísať a poslať na sociálnu poisťovňu? Sociálna SZČO prepláca PN od prvého dňa?
    A vymeriavací základ bude mať aký? Platí si minimálne dobrovoľné odvody od 09/2004.
    Treba nejako zdokladovať príjem, ktorý mal do 09/2004 v zamestaní?
    Ďakujem veľmi pekne, ešte som sa s tým nestretla.
    PN-ku pošli do SP. Dávky PN mu vyplatní len SP. Nemusíš k tomu nič prikladať. Jeho príjem zo zamestnania v SP majú. Pokiaľ sa pomätám PN-ka sa podpisuje až po skončení PN.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    liba2,
    pozerala som do zákona o sociálnom poistení 461/2003 §37, kde sa píše, že výška nemocenského... aj SZČO... je v období od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do tretieho ..... atď. Takže z toho my vyplýva, že len žiadosť o nemocenské. Náhradu príjmu poskytuje len zamestnávateľ zamestnancom. Poslala som len tlačivo žiadosť o nemocenské.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zuzanar
    liba2,
    pozerala som do zákona o sociálnom poistení 461/2003 §37, kde sa píše, že výška nemocenského... aj SZČO... je v období od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do tretieho ..... atď. Takže z toho my vyplýva, že len žiadosť o nemocenské. Náhradu príjmu poskytuje len zamestnávateľ zamestnancom. Poslala som len tlačivo žiadosť o nemocenské.
    Dobre si urobila. Pre SZČO je v prípade PN partner len SP, príjem mu nikto nepotvrdzuje. Tú žiadosť aj PN-ku by mal podpísať SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.