Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie DzP a zrážková daň

ahojte!
Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jajko21 Pozri príspevok
    ahojte!
    Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
    Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
    ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
    prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.
    Zrážková daň sa v rámci RZD nevysporiadáva. Ak chce dostať späť zráťkovú daň musí podať DP typu A.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 10.03.08 at 17:21

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jajko21 Pozri príspevok
    ahojte!
    Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
    Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
    ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
    prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.
    RZD mu môžeš urobiť, ale pokial jeho základ dane bol nižší ako 95 616,- Sk+príp. odpoč. položka na živ.poistenie, resp.DDS, a chce si uplatniť vrátenie aj zrážkovej dane, môže tak zamestnanec urobiť len podaním daňového priznania.

    --------
    Veronika

    Andula111 je offline (nepripojený) Andula111

    Andula111
    Milí poraďáci,
    prosím Vás o pomoc. V minulom roku som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti s mesačnou odmenou 1.000,-- Sk. Táto odmena mi bola jednorazovo vyplatená vo výške 8.000,-- Sk. V potvrdení o príjme bola uvedená ako zrážková. Mala táto daň byť uvedená ako zrážková alebo ako preddavková?
    Zamestnávateľa, kde mám pracovný pomer som požiadala o ročné zúčtovanie dane. Do základu dane nebol príjem z dohody zarátaný, keďže sa jedná o zrážkovú daň.
    Nemala by som podať opravné daňové priznanie a daň za dohodu by mi bola vrátená?

    ročné zúčtovanie DzP a zrážková daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.