Zavrieť

Porady

Komunálne voľby

Zdravím Vás, blíži sa dátum komunálnych volieb (27.11.2010) a preto chcel by som sa opýtať na jednu vec, a to:
- chcel by som kandidovať do obecného zastupiteľstva s podporou troch politických strán no niesom členom ani jednej z nich (jedna strana mi ale prisľúbila podporu), s tým, že všetky náležité dokumenty pošle na príslušný obecný úrad (ObÚ)...
- chcem sa tiež opýtať ako je to s tými ostatnými dvoma stranami stačí ak ich oslovím a oni budú súhlasiť, (tzn. pošlú taktiež všetky náležitosti a potrebné dokumenty na ObÚ)? a mňa následne na ObÚ zaregistrujú ako kandidáta s podporou troch politických strán???
- má niekto skúsenosť s kandidatúrou s podporou troch politických strán na post poslanca obecného zastupiteľstva?

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Všetko o voľbách nájdeš na stránke ministerstva vnútra, aj zákon 346/1990 Z.z, o volbách. Na starostu alebo primátora môžu podať spoločnú kandidátku viaceré strany, ale na post poslanca podľa mňa, nie. Pozri si v ňom § 16
    http://www.minv.sk/?volby-oso2010

    P.S. Prečo Ti nestačí kandidovat za jednu stranu ?
    Klimentová Viera
    Len maličká úprava Zákon SNR č. 346/1990 Zb. Práve som aj ja dopísala reakciu na otázku.
    V uvedenom zákone a v prílohe najdeš skutočne odpoveď na takmer všetko.
    Na starostu (primátora) môžeš kandidovať ako nezávislý kandidát, za politickú stranu, alebo za koalíciu politických strán.
    Rovnako aj na poslanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.