Zavrieť

Porady

daň z príjmu po predaji bytu

dobrý deň, chcela by som sa opýtať jednu vec: daň z príjmu sa neplatí vtedy, ak predávajúci vlatní byt min 5 rokov pred jeho predajom, oslobodený od platenia je predávajúci vtedy, ak byt nevlastní 5 rokov, ale jeho priamy predchodca ho vlastnil, čiže sa mu započíta jeho doba, aj to mi je jasné, ale čo v prípade, že byt vlastnila dcéra, ona ho potom podarovala rodičom a tí po 2 rokov vlastníctva ho chcú predať? započítava aj im do tej lehote 5 rokov aj dcérine vlastníctvo? (ona ho nadobudla v roku 1998)? vedel by mi niekto poradiť, prosím? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zapocitanie vlastnictva dcerou sa nezapocitava, plati len ak ste nehnuteľnosť nadobudli dedením v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie min. 5 rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov).

    Takze darovanie bytu dcerou rodicom sa do uvahy neberie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    julinka - ako bol trvalý pobyt ? - treba pozrieť, či sa na nich nevzťahujú prechodné ustanovenie - § 52j
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    tu je spomínaný paragraf ak by ste ho spĺňali budete mať predaj oslobodený: § 52j (2) Oslobodenie príjmu podľa § 9 ods. 1 písm. a), i) a j) predpisu účinného do 31. decembra 2010 sa použije na príjmy z predaja takéhoto majetku nadobudnutého do 31. decembra 2010. Na príjem z predaja bytu, ktorý bol obstaraný pred 1. januárom 2004, dosiahnutý po 31. decembri 2010 sa použije § 9 predpisu účinného do 31. decembra 2010.

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    mám otázku: byt predáva syn, ktorý ho zdedil. medzi kúpou bytu (rodičia) a predajom (syn) neprešlo viac ako 5 rokov, takže syn prizna prijem z predaja bytu v danovom priznaní. môže si dať do nákladov k tomuto príjmu cenu obstarania bytu, aj ked ju platili rodičia??

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    dvd Pozri príspevok
    mám otázku: byt predáva syn, ktorý ho zdedil. medzi kúpou bytu (rodičia) a predajom (syn) neprešlo viac ako 5 rokov, takže syn prizna prijem z predaja bytu v danovom priznaní. môže si dať do nákladov k tomuto príjmu cenu obstarania bytu, aj ked ju platili rodičia??
    Syn byt zdedil, dava si obstaravaciu cenu hodnotu bytu v case dedenia, teda hodnotu z dedicskeho konania, nie obstaravaciu cenu rodicov.
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    do nákladov si môže dať aj výdaje za nájom, energie, opravy...

    daň z príjmu po predaji bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.