Zavrieť

Porady

Nie je to podvod?

Obraciam sa na Vás zase o pomoc. Chcela by som sa opýtat, či je možné v bare, ktorý je vedený na iného meno, pracovat na vlastnú živnost a s mojou vlastnou registračnou pokladnou? Všetky faktúry, príjmy, výdavky by boli moje, len miestnost by bola napísaná na jeho meno. Nemôže ma odtial hocikedy vyložit, ked sa rozhodne, že on chce pokračovat v podnikaní?Terajší prevádzkovatel to zatial nechce na mna prepísat, ale chce odomna, aby som mu platila za prenájom akože zariadenia. Budova patrí pod mesto. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    19denisa19 Pozri príspevok
    Lenže bar patrí mestu a on ho má v prenájme. a on mi chce prenajat niečo, čo má on sám v prenájme. je to možné aj v tom prípade?
    ... je to možné aj v tomto prípade, pokiaľ má súhlas k ďalšiemu prenájmu od vlastníka (malo by to byť v zmluvé o nájme nebytového priestoru).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    19denisa19 Pozri príspevok
    Obraciam sa na Vás zase o pomoc. Chcela by som sa opýtat, či je možné v bare, ktorý je vedený na iného meno, pracovat na vlastnú živnost a s mojou vlastnou registračnou pokladnou? Všetky faktúry, príjmy, výdavky by boli moje, len miestnost by bola napísaná na jeho meno. Nemôže ma odtial hocikedy vyložit, ked sa rozhodne, že on chce pokračovat v podnikaní?Terajší prevádzkovatel to zatial nechce na mna prepísat, ale chce odomna, aby som mu platila za prenájom akože zariadenia. Budova patrí pod mesto. Dakujem
    ÁNo je to možné, prečo hneď podvod? tvoja je živnosť a jeho bar, ktorý budeš mať v prenájme.
    Lenže bar patrí mestu a on ho má v prenájme. a on mi chce prenajat niečo, čo má on sám v prenájme. je to možné aj v tom prípade?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    19denisa19 Pozri príspevok
    Lenže bar patrí mestu a on ho má v prenájme. a on mi chce prenajat niečo, čo má on sám v prenájme. je to možné aj v tom prípade?
    Záleží na tom, akú má dohodu s mestom, ak na jej základe ho môže prenajímať, tak nevidím v tom žiaden problém.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    Záleží na tom, akú má dohodu s mestom, ak na jej základe ho môže prenajímať, tak nevidím v tom žiaden problém.
    súhlasím s Tweety.. ty si daj do zmluvy nejakú dobu podnájmu, napr. dva roky s nejakou výpovednou dobou, napr. dva mesiace..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.