Zavrieť

Porady

Príspevok podľa §51i

Dobrý deň. Obec získala príspevok na prac.miesto na základe §51i o službách zamestnanosti. Chcela by som poprosiť o účtovanie tohto príspevku - funkčnú klasifikáciu a hlavne kód zdroja, keď obec bude následne žiadať ÚPSVaR o refundáciu platby. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    August je offline (nepripojený) August

    August
    Ahoj, aj ja mám tento príspevok a účtujem
    príjem na 312 001 zdroj 111
    a výdavok časť zdroj 111 a časť 41 a dala som to na 06 2 0 rozvoj obci verejno-prospešné služby je to tak vo FS 11/2003 strana 1121.
    Tak som to robila aj v rokoch 2005 až 2007.

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Mohla by som sa ohľadne účtovania ešte spýtať?
    Kedy účtujete zápis: 357/693, pri predpise miezd dopredu, alebo
    vtedy keď platbu uhradí úrad práce?
    Ďakujem.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Naša organizácia má tiež dohodu z Úradom práce o príspevku podľa §51i o službách zamestnanosti. Tento príspevok sme nedostali ako klasický transfer, ale zamestnancom sme vyplatili za máj mzdy a až teraz v júni sme vystavili fa a refundovali sme časť miezd, ktoré nám Úrad práce preplatí na základe našej fa v zmysle dohody. Ja to mám zaúčtované nasledovne:
    521/331 predpis miezd EK 611 zdroj 41
    331/221 výplata miezd
    357/521 refundácia na Úrad práce
    221/357 úhrada pohľadávky EK 611 zdroj 41
    Toto účtovanie som našla v Spravdajcovi pre verejnú správu.
    Je tam aj príklad, keď je príspevok účtovaný tak ako uvádza August a zápis 357/693 je účtovaný až po úhrade príspevku.

    Teraz som z toho popletená, lebo tiež som chcela pôvodne použiť účtovanie tak ako uvádza August, ale je to účtovanie pre obec a ja účtujem príspevkovú organizáciu a keď ten príspevok nedostanem pred výplatou miezd tak mi to akosi nesedí aby som robila zúčtovanie cez 357/693.

    Príspevok podľa §51i

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.