Zavrieť

Porady

Pozicky - podnikanie ako fyzicka osoba

Dobry den, chcel by som si zalozit zivnost na podnikanie - poskytovanie poziciek ako fyzicka osoba. Nakolko z nbs su s odpovedou strohi uvadzam dalsie podrobnosti: Chcem pozicky poskytovat na dobu dlhsiu nie ako mesiac, a chcem ich poskytovat ako fyzicka osoba. Kedze v zakone spotrebitelske uvery su na dobu dlhsiu ako 3 mesiace, a musi ich poskytovat s.r.o. - proste pravnicka osoba ktora musi mat licenciu (povolenie od nbs). Myslite ze sa to da ? (chcem ako fyzicka osoba ktora v zakone zrejme nemusi ziadat povolenia a licenciu od nbs). Odpovede typu a mas na to, a ako sa budes branit voci neplaticom pisat nemusite. Chcem fakty ci sa to da alebo nie... Ak je niekto znalý z tohoto odboru, prosím poraďte... Díky
Naposledy upravil jorns : 14.02.16 at 23:40
3 komentárov     zbaliť
bodliak "znalý z tohoto odporu prosím odpíte mi"

Ak si takto formuloval otázku do NBS, tiež by som sa na ich mieste ani moc nerozpisoval...
jorns
duves prezident neporadí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ako fyzická osoba musíš splňať podmienky na strane 123 - 125 a musíš požiadať NBS o povolenie na poskytovanie spotrebiteľských úverov a iných úverov a pôžičiek.

    Vestník NBS – metodické usmernenie

    __________________________________________________ ____
    Článok4
    Podmienky na udelenie povolenia na poskytovanie spotrebiteľských úverov v obmedzenom rozsahu pre veriteľa, ktorý je fyzickou osobou a preukazovanie ich splnenia.
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...-9jEGDcF3BAB2A

    Pozicky - podnikanie ako fyzicka osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.