Zavrieť

Porady

Vinkulacia poistenia nehnutelnosti

Zdravim vsetkych do uprsaneho vecera. Potrebujem pomoct s neochotou a nelogickym jednanim Slovenskej Sporitelne. Vybavujeme si tam hypoteku, vsetko prebehlo v poriadku az na poslednu vec - vinkulaciu poistenia nehnutelnosti. Hypoteka je zalozena dvoma bytmi, tym padom su vinkulacie dve. Hypoteka tvori 70 % hodnoty obidvoch nehnutelnosti spolu. Banka nas nuti vinkulovat 100 % hodnotu obidvoch nehnutelnosti spolu aj napriek tomu, ze hypoteka je vo vyske 70 % hodnoty tychto nehnutelnosti. Z nasho pohladu na to nemaju pravny narok, ziadat nas o vinkulaciu vo vyssej hodnote ako sme si pozicali. Vinkulacie odmietame podpisat, zo strany banky ziadna ochota o tom s nami jednat. Je to na podanie na obchodnu inspekciu? Ako dalej mame s bankou jednat, nemaju pravny narok nas nutit uzatvarat poistky vo vyssej hodnote ako je hypoteka...
Usporiadat
negotiant negotiant

negotiant je offline (nepripojený) negotiant

Stulcka Pozri príspevok
Zdravim vsetkych do uprsaneho vecera. Potrebujem pomoct s neochotou a nelogickym jednanim Slovenskej Sporitelne. Vybavujeme si tam hypoteku, vsetko prebehlo v poriadku az na poslednu vec - vinkulaciu poistenia nehnutelnosti. Hypoteka je zalozena dvoma bytmi, tym padom su vinkulacie dve. Hypoteka tvori 70 % hodnoty obidvoch nehnutelnosti spolu. Banka nas nuti vinkulovat 100 % hodnotu obidvoch nehnutelnosti spolu aj napriek tomu, ze hypoteka je vo vyske 70 % hodnoty tychto nehnutelnosti. Z nasho pohladu na to nemaju pravny narok, ziadat nas o vinkulaciu vo vyssej hodnote ako sme si pozicali. Vinkulacie odmietame podpisat, zo strany banky ziadna ochota o tom s nami jednat. Je to na podanie na obchodnu inspekciu? Ako dalej mame s bankou jednat, nemaju pravny narok nas nutit uzatvarat poistky vo vyssej hodnote ako je hypoteka...
ziadaju si na plnu nehnutelnost, aby zvysili vykrytie v pripade poistnej udalosti a zaroven ak by doslo k poklesu cien nehnutelnosti na trhu. (Inak povedane klesnu posudky nehnutelnosti, dojde k poistnej udalosti a nasledne by 70 % nemuselo pokryt uver.)

Ale v pripade poistneho plnenia si prirodzene nemozu ponechat nad ramec zavazku, ktory je voci banke. No aspon takto to chapem.

Osobne si myslim, ze obchodna inspekcia s tym nic nespravi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

ziadaju si na plnu nehnutelnost, aby zvysili vykrytie v pripade poistnej udalosti a zaroven ak by doslo k poklesu cien nehnutelnosti na trhu. (Inak povedane klesnu posudky nehnutelnosti, dojde k poistnej udalosti a nasledne by 70 % nemuselo pokryt uver.)

To nie je pravda, ak je hypotekou zalozeny jeden byt, ziadaju vinkulaciu minimalne vo vyske hypoteky. Ak su zalozene dva byty, ziadaju vinkulaciu nie vo vyske hypoteky ale vo vyske hodnoty kazdej z nehnutelnosti podla znaleckeho posudku. Co je nelogicke a protipravne. Preco by im mala moja poistovna vypllatit plnu hodnotu na ktoru je byt poisteny, ked je tato hodnota ovela vyssia, ako vyska mojho zavazku voci nim? Preco im mam podpisat taketo nieco?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ale si prečítaj vinkuláciu,
peniaze nad rámec poukáže poisťovňa banke a tá ich musí dať tebe. Nemôžu si nechať celé poistné krytie, nakoľko by sa neoprávnene obohatili.

Ja mám poistku na 200 000 eur , a hypo na 30 000 a vinkulácia je na celú poistnú sumu nehnuteľnosti. Ved v prvom rade chránim svoj majetok...
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Stulcka Pozri príspevok
ziadaju si na plnu nehnutelnost, aby zvysili vykrytie v pripade poistnej udalosti a zaroven ak by doslo k poklesu cien nehnutelnosti na trhu. (Inak povedane klesnu posudky nehnutelnosti, dojde k poistnej udalosti a nasledne by 70 % nemuselo pokryt uver.)

To nie je pravda, ak je hypotekou zalozeny jeden byt, ziadaju vinkulaciu minimalne vo vyske hypoteky. Ak su zalozene dva byty, ziadaju vinkulaciu nie vo vyske hypoteky ale vo vyske hodnoty kazdej z nehnutelnosti podla znaleckeho posudku. Co je nelogicke a protipravne. Preco by im mala moja poistovna vypllatit plnu hodnotu na ktoru je byt poisteny, ked je tato hodnota ovela vyssia, ako vyska mojho zavazku voci nim? Preco im mam podpisat taketo nieco?
chápem ťa, ale nič s tým neurobíš......
môj byt má súdnoznaleckú hodnotu niečo vyše 50 000 € a na trhu chodí cena okolo 45 000 a keby som ho chcela rýchlo predať? maximálne by som dostala okolo 42 000...ceny nehnuteľností sa stále hýbu.....a pre tento prípad sa SS istí.....ona má produkt a keď ho nechceš akceptovať, nik ťa nesmie nútiť podpísať vinkuláciu, ale tým pádom nedostaneš úver....
0 0
negotiant negotiant

negotiant je offline (nepripojený) negotiant

Stulcka Pozri príspevok
ziadaju si na plnu nehnutelnost, aby zvysili vykrytie v pripade poistnej udalosti a zaroven ak by doslo k poklesu cien nehnutelnosti na trhu. (Inak povedane klesnu posudky nehnutelnosti, dojde k poistnej udalosti a nasledne by 70 % nemuselo pokryt uver.)

To nie je pravda, ak je hypotekou zalozeny jeden byt, ziadaju vinkulaciu minimalne vo vyske hypoteky. Ak su zalozene dva byty, ziadaju vinkulaciu nie vo vyske hypoteky ale vo vyske hodnoty kazdej z nehnutelnosti podla znaleckeho posudku. Co je nelogicke a protipravne. Preco by im mala moja poistovna vypllatit plnu hodnotu na ktoru je byt poisteny, ked je tato hodnota ovela vyssia, ako vyska mojho zavazku voci nim? Preco im mam podpisat taketo nieco?
Nie... poistovna im nevyplati plnu poistnu sumu iba do vysky zavazku voci banke, zvysok zostane vlastnikovi nehnutelnosti. Ale vinkuluju poistku do max. ceny nehnutelnosti, lebo hodnota posudku sa oproti pozicanemu uveru moze teoreticky znizit (kriza a pod.)

Ale ked zaklade 2 nehnutelnosti a maju spolu posudok vo vyske 100% a uver beriete 70 %, tak, predpokladam, ze asi 1 nehnutelnost nepokryje posudkom vysku celkoveho uveru. Je tak?
0 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

Xanti Pozri príspevok
Ale si prečítaj vinkuláciu,
peniaze nad rámec poukáže poisťovňa banke a tá ich musí dať tebe. Nemôžu si nechať celé poistné krytie, nakoľko by sa neoprávnene obohatili.

Ja mám poistku na 200 000 eur , a hypo na 30 000 a vinkulácia je na celú poistnú sumu nehnuteľnosti. Ved v prvom rade chránim svoj majetok...

Nic take vo vinkulacii nie je, ziadna veticka o vrateni rozdielu...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja takú vetičku mám. A ani SLSP si nemôže dovoliť sa bezdôvodne obohatiť sa.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Stulcka Pozri príspevok
Nic take vo vinkulacii nie je, ziadna veticka o vrateni rozdielu...
ale určite tam je, že požadujú iba vrátenie požičanej sumy......resp. jej zostatok
0 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

Ale ked zaklade 2 nehnutelnosti a maju spolu posudok vo vyske 100% a uver beriete 70 %, tak, predpokladam, ze asi 1 nehnutelnost nepokryje posudkom vysku celkoveho uveru. Je tak?

Presne tak.
0 0
negotiant negotiant

negotiant je offline (nepripojený) negotiant

podobne funguje aj havarijne poistenie pri lizingu aut, najprv sa vyplaca lizingovka az zostatok ide drzitelovi auta... len pri autach vela neostava, lebo rychlo klesa cena vozidla..
1 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

Žiadam(e) týmto Poisťovňu o vykonanie v i n k u l á c i e poistného plnenia z Poistnej zmluvy/Návrhu na uzavretie poistnej zmluvy, na základe ktorého bude uzatvorená Poistná zmluva č. ...................................... zo dňa .......................... pre prípad poistnej udalosti, a to v prospech Banky v súvislosti s poskytnutím Úveru vo výške ........slovom ....... (ďalej len „Pohľadávka“) na základe Zmluvy o úvere č. .... (ďalej len „Úverová zmluva“).

Vinkulácia sa bude vzťahovať na poistné plnenie do max. výšky ....., a to aj pre prípad, že výška Pohľadávky z Úverovej zmluvy bude výšku poistného plnenia prevyšovať.

Súčasne Žiadateľ týmto dáva Poisťovni neodvolateľný príkaz, a to až do doby splatenia Pohľadávky s príslušenstvom (t.j. dlžnej sumy istiny úveru, úrokov, úrokov z omeškania, poplatkov a ostatných nákladov), aby v prípade vzniku nároku na poistné plnenie z poistnej udalosti vyplatila poistné plnenie z Poistnej zmluvy Banke, a to na základe jej platobnej inštrukcie. Žiadateľ berie na vedomie, že zrušenie tohto príkazu vyžaduje predloženie písomného súhlasu Banky.

Žiadateľ sa zaväzuje, že za dohodnuté poistenie bude platiť poistné riadne a včas, že Poistnú zmluvu nevypovie, a nevyvolá a zabráni skutočnostiam rozhodným pre výpoveď Poistnej zmluvy zo strany Poisťovne, nezníži rozsah poistenia dohodnutý v Poistnej zmluve bez predchádzajúceho súhlasu Banky, pokiaľ Pohľadávka s príslušenstvom nebude v plnom rozsahu zaplatená.
Vinkulácia je neodvolateľná a jej zrušenie je možné len so súhlasom Banky.

Žiadateľ Poisťovni udeľuje súhlas na poskytnutie jeho osobných údajov a údajov o jeho poistení Banke.

Adresa Banky pre doručovanie:
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Centrálny Back Office
29.augusta 34
975 75 Banská Bystrica


................................................
Podpis Žiadateľa




Potvrdenie Poisťovne o vykonaní vinkulácie poistného plnenia v prospech Slovenskej sporiteľne, a.s.

Poisťovňa týmto potvrdzuje, že predmet záložného práva opísaný vyššie je poistený na „novú hodnotu“(nová hodnota pokrýva náklady na uvedenie poškodenej nehnuteľnosti do pôvodného stavu)na základe poistnej zmluvy/návrhu Poistnej zmluvy č. ............................... so začiatkom poistenia odo dňa.................. (ďalej len „Poistná zmluva“).

Týmto potvrdzujeme, že na základe Vašej žiadosti sme vykonali vinkuláciu poistného plnenia vyplývajúceho z Poistnej zmluvy pre prípad poistnej udalosti, a to v prospech Slovenskej sporiteľne, a. s., sídlo: Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, IČO: 00 151 653.

Tiež Vám oznamujeme, že k Poistnej zmluve bolo
zriadené záložné právo k pohľadávke na zaplatenie poistného plnenia v prospech ................................
.................................................. .................................................. .................................................. .............
alebo vinkulácia Poistného plnenia z Poistnej zmluvy v prospech .................................................. .........
.................................................. .................................................. .................................................. .............
alebo oznámené, že k Zálohu vzniklo záložné právo v prospech .................................................. ..........
.................................................. .................................................. .................................................. ...............................


Poisťovňa
0 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

Ak by prislo k uplnemu zniceniu obidvoch nehnutelnosti, podla tohto vyssie vypisaneho a mnou podpisaneho tlacivka by mala SS narok na plnu hodnotu nehnutelnosti. Ziadna zmienka o vrateni zostatku...aby ste to chapali, tieto tlacivka mame dve...na kazdom je suma nehnutelnosti podla znaleckeho posudku
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stulcka Pozri príspevok
Ak by prislo k uplnemu zniceniu obidvoch nehnutelnosti, podla tohto vyssie vypisaneho a mnou podpisaneho tlacivka by mala SS narok na plnu hodnotu nehnutelnosti. Ziadna zmienka o vrateni zostatku...aby ste to chapali, tieto tlacivka mame dve...na kazdom je suma nehnutelnosti podla znaleckeho posudku
Vieš čo je divné,
že poisťovna ti urobila poistku podľa znaleckého posudku. Podľa neho mám hodnotu nehnuteľnosti 80 000 eur .. ale poistku mám na 200 000 € lebo toľko by stalo postavenie nehnuteľnosti na dnešné ceny, rozmerovo podobnej.

A 100% si banka nenechá celú vyplatenú poistnú sumu, ak by sa čosi prihodilo.
1 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

[QUOTE=Xanti;1802044]Vieš čo je divné,
že poisťovna ti urobila poistku podľa znaleckého posudku. Podľa neho mám hodnotu nehnuteľnosti 80 000 eur .. ale poistku mám na 200 000 € lebo toľko by stalo postavenie nehnuteľnosti na dnešné ceny, rozmerovo podobnej.


Podla vypoctu, ale ten sedel cca s hodnotou v znaleckom posudku. Ako je mozne ze mas 80 tisic hodnotu podla posudku a 200 tisic poistku? To v akej poistovni? Lebo to je potom dobra poistovna Oni maju predsa svoje tabulecky, kde zadaju rok kolaudacie a metre a podla toho im tabulecka vyhodi hodnotu /v pripade bytu, neviem ako je to s domami/. Ty si potom mozes tuto hodnotu navysit, napr. v CSOB o max. 50 tisic eur, a v Allianzi o 30 tisic eur. Tak to neviem ako sa tebe podarilo navysit az o 120 tisic eur
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stulcka Pozri príspevok
Podla vypoctu, ale ten sedel cca s hodnotou v znaleckom posudku. Ako je mozne ze mas 80 tisic hodnotu podla posudku a 200 tisic poistku? To v akej poistovni? Lebo to je potom dobra poistovna Oni maju predsa svoje tabulecky, kde zadaju rok kolaudacie a metre a podla toho im tabulecka vyhodi hodnotu /v pripade bytu, neviem ako je to s domami/. Ty si potom mozes tuto hodnotu navysit, napr. v CSOB o max. 50 tisic eur, a v Allianzi o 30 tisic eur. Tak to neviem ako sa tebe podarilo navysit az o 120 tisic eur
No ja som nič neurobila xixi ono to vyrátalo samo tak ...
proste nová poistka na nové ceny, a predsa to že je dom v inej lokalite ako v BA tak ten materiál stojí toľko isto.
Tehla stojí rovnako, aj malta aj ostatné komponenty. Takže sa nečudujem, že pri rozmeroch aké má je poistená nehnuteľnosť na takú sumu.
1 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

Xanti Pozri príspevok
No ja som nič neurobila xixi ono to vyrátalo samo tak ...
proste nová poistka na nové ceny, a predsa to že je dom v inej lokalite ako v BA tak ten materiál stojí toľko isto.
Tehla stojí rovnako, aj malta aj ostatné komponenty. Takže sa nečudujem, že pri rozmeroch aké má je poistená nehnuteľnosť na takú sumu.

Mas pravdu fakt je to tak, skusala som teraz online Allianz, rodinny dom, rok vystavby 2001, 100 metrov, hodnotu vyratalo 90 000, ale da sa poistit na max. 200 000, tak to mas aj ty teda
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja viem.
0 0
Stulcka Stulcka

Stulcka je offline (nepripojený) Stulcka

[QUOTE=negotiant;1801993]Nie... poistovna im nevyplati plnu poistnu sumu iba do vysky zavazku voci banke, zvysok zostane vlastnikovi nehnutelnosti.

Vyplati - specialne som sa na to pytala v poistovni, tym podpisanym tlacivom davam poistovni doslova prikaz na vyplatenie plnej hodnoty nehnutelnosti. Ich nezaujima ake mam zavazky voci banke.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A opýtaj sa v banke,
čo urobí zo zvyškom peňazí čo dostane v prípade plnenia.

0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Toto sú tu všetko zbytočné špekulácie- Xanti má pravdu...
Banka postupuje úplne správne...

A navyše- ty požaduješ od banky nejakú službu( hypo), banka si má právo klásť podmienky za akých ti tie peniažky požičia, ak to nechceš akceptovať, tak možeš ísť do inej banky( tam budú chcieť to isté)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať