Zavrieť

Porady

Mate niekto skusenosti s otravou ryb v akvariu pri vlozeni mrkvy

Dobry den prajem, chcem sa opytat ci mrkva neosahuje nejake nebezepecne latky, ktore by mohli uskodit rybam. Mam akvarium nejaky ten rok a dnes sa mi stala nezvycajna vec. V akvariu sa mi rozmnozili malicke slimaky tak si zvykol v noci dat mrkvu do akvaria. Rano na mrkve bolo mnozstvo slimakov. Dnes v noci som tak urobil a rano ma cakal sok. 3/4 akvaria mi podochlo, voda uplne kalna, na mrkve ani jeden slimak. Urcite to bolo z mrkvy ktoru som kupil niekde v hypermarkete. Otazka: Obsahuje mrkve nejake nebezpecne latky pre ryby ( co pochybujem ). Je mozne ze na mrkve ostali nejake chemikalie, ktore mohli rybam uskodit(teda aj ludom)? Doteraz sa mi to ani raz nestalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zdá sa, že na tejto mrkve očividne bolo niečo, čo rybky "nestrávili". Ono im stačí relatívne málo chemikálii, a sú kaput. Aj keď je mrkva "praná", je napustená nejakým humusom. Ryby sú citlivé. Ani čistá voda z vodovodu nie je kóšer, ak nie je odstáta.

    Nabudúce treba mrkvu riadne vydrhnúť, prípadne nechať ešte cez noc močiť vo vode a až potom dať do akvária.

    Mate niekto skusenosti s otravou ryb v akvariu pri vlozeni mrkvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.