Zavrieť

Porady

REALITNA KANCELARIA

Ahoj,

uz takmer rok pracujem v realitnej agenture ako makler. Moja sefova na celu realitku kasle a tak by som chcela od nej odist. Viete mi niekto poradit ake ktoky je treba urobit pri zakladani realitky. Uz som sa na to par lusi pytala no vsetci sa v podstate zhodli na to, ze treba mat bud 5 rokov praxe alebo stavebne alebo pravne vzdelanie.
Napriek tomu neviem ci staci otvorit si zivnost na sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností ( realitná činnosť ) a jednoducho zacat.
V praxi viem ako presne chcem postupovat, no skor si neista v tom ake vsetky doklady k tomu treba.

Este raz vsetkym dakujem za ochotu.

ahoj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    Zuzana2007 Pozri príspevok
    Ahoj,

    uz takmer rok pracujem v realitnej agenture ako makler. Moja sefova na celu realitku kasle a tak by som chcela od nej odist. Viete mi niekto poradit ake ktoky je treba urobit pri zakladani realitky. Uz som sa na to par lusi pytala no vsetci sa v podstate zhodli na to, ze treba mat bud 5 rokov praxe alebo stavebne alebo pravne vzdelanie.
    Napriek tomu neviem ci staci otvorit si zivnost na sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností ( realitná činnosť ) a jednoducho zacat.
    V praxi viem ako presne chcem postupovat, no skor si neista v tom ake vsetky doklady k tomu treba.

    Este raz vsetkym dakujem za ochotu.

    ahoj

    ja to mám tiež v živnosti a nepotrebovala som na to žiadne extra papiere. možno na to treba VŠ vzdelania ekonomického, stvebného, príp.právneho smeru.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tanče, lenže máme nový živnostenský zákon a ten hovorí, že prevádzkovanie realitky je živnosť viazaná a na vybavenie ŽL potrebuješ nasledovné:
    50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
    2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    alebo si nájdi niekoho z rodiny s ekonomickou výškou do podnikania v s.r.o. Prípadne ju zamestnáš ako zodpovednú osobu. My sme o tom tiež rozmýšľali presne takto.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    V prvom rade sa Ty sama musíš rozhodnúť, či chceš realitku prevádzkovať na živnosť alebo chceš aj zakladať SRO. Znenie predmetu podnikania je pre obe varianty rovnaké, zodpovedného zástupcu potrebuješ aj v živnosti aj v realitke, ale ak máš sama maturitu a vydokladuješ živnostenskému úradu 5 rokov praxe v odbore, tak je to v poriadku. Akurát k tej SRO potrebuješ na začiatku viac dokladov a je to drahšie ako iba živnosť. Ale ak máš kmeň a svoju realitnú činnosť chceš ďalej už len "konáriť", tak asi uznáš sama, že tá SRO znie lepšie a pre klienta určite aj dôveryhodnejšie.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    mysimis Pozri príspevok
    Tanče, lenže máme nový živnostenský zákon a ten hovorí, že prevádzkovanie realitky je živnosť viazaná a na vybavenie ŽL potrebuješ nasledovné:
    50. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru alebo
    2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

    no veď takto som to myslela. stačilo mi VŠ vzdelanie ek. smeru

    miroslav491 je offline (nepripojený) miroslav491

    miroslav491
    počuje mudráci
    čo sa týka tej podmienky 5 ročnej praxe.. kde v ktorom zákone je specifikované či tých rokov v brandži 5 alebo 1 počas 5 rokov (myslim odrobené)??????
    je to sice velka špekulacia ale ak v zakone nie je ukotvene že musi v brandži odkutit 1825 mesiacov alebo len 3 mesiace počas tych 5 rokov???
    V živnostenskom zakone a to v doslovnom zneni som nic take nenasiel

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    miroslav491 Pozri príspevok
    počuje mudráci
    čo sa týka tej podmienky 5 ročnej praxe.. kde v ktorom zákone je specifikované či tých rokov v brandži 5 alebo 1 počas 5 rokov (myslim odrobené)??????
    je to sice velka špekulacia ale ak v zakone nie je ukotvene že musi v brandži odkutit 1825 mesiacov alebo len 3 mesiace počas tych 5 rokov???
    V živnostenskom zakone a to v doslovnom zneni som nic take nenasiel
    Chyba, keď mám čo povedať k veci, tak to poviem bez zbytočných invektív.
    ETIKETA
    10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

    miroslav491 je offline (nepripojený) miroslav491

    miroslav491
    ak ti možem "poradit" tak prispevok je k veci,, len som použi svoj priklad,, to neznamena že ho neože využit aj autor temy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.