Zavrieť

Porady

DPH a predaj podielu

Ahojte, potrebujem poradiť s takou špecifickou otázkou. Slovenská sro predáva svoj podiel v českej sro tejto českej sročke. Mám vyriešené všetko ohľadne dane z príjmu, ale neviem čo s DPH. My vystavíme faktúru na úhradu podielu českej sro? S DPH alebo bez? Platí sa z toho DPH? Ak áno, podlieha samozdaneniu? Zistila som už, že do koeficientu sa nepočíta, ale inak áno? Nikde sa neviem dočítať nič bližšie... Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andreabe Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť s takou špecifickou otázkou. Slovenská sro predáva svoj podiel v českej sro tejto českej sročke. Mám vyriešené všetko ohľadne dane z príjmu, ale neviem čo s DPH. My vystavíme faktúru na úhradu podielu českej sro? S DPH alebo bez? Platí sa z toho DPH? Ak áno, podlieha samozdaneniu? Zistila som už, že do koeficientu sa nepočíta, ale inak áno? Nikde sa neviem dočítať nič bližšie... Poradíte?
    Podiel nie je predmetom dph.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    predaj OP nie je dodanie a neuplatňuje sa DPH.
    OP v dcérskej sro nemôžeš predať českej aro, ale nejakému spoločníkovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.