Zavrieť

Porady

Uprava prav a povinnosti

Moj manzel s ktorym mam syna a spolocne vychovavame moju dceru z prveho manzelstva, bude mat sud ohladom upravy prav a povinnosti voci maloletemu. Moj manzel je aj otcom 5 rocneho syna,(s matkou dietata nebol zosobaseny ani nikdy spolu nezili) na ktoreho od narodenia pravidelne prispieval. Nemal sudom urcene vyzivivne.Suma bola len ustne dohodnuta.
Moj manzel je na rodicovskej dovolenke s nasim synom a ja pracujem. A z prveho manzelstva mam na dceru urcene vyzivne to minimalne 30% zo sumy ZM.
Manzel bude mat sud, kde matka dietata ziada urcit sudom vyzivne v sume 150 €.(od doby co je v nasej domacnosti len jeden zarobok manzel prispieva 90 €, ked bol zamestnany posielal 130€)
Otazky:
  • Moze byt suma 150 € sudom uznana ako adekvatna, ak moj priemerny zarobok za poslednych 12 mesiacov bol 900 € mesacne v cistom? (ine prijmy v rodine RP-194 €, 2x Rodinne pridavky 44 €, vyzivne od mojho byvaleho manzela 26 €)
  • Matka dietata neuvadza ziadne zvysene vydavky v starostlivosti o dieta, je nezamestnana byva u matky, nase vydavky su tiez standartne pre 4 clennu rodinu
  • Sudkyna ktora bude mat toto pojednavanie na starosti ma asistentku(zapisovatelku) osobu s rovnakym priezviskom ako je priezvisko navrhovatelky- moze to byt dovod na vznesenie namietky zaujatosti (neviem ci su v pribuzenskom pomere)

dakujem vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ak sa asistentka volá Kováčová a pod., ide o dosť obvyklé meno a nemusí to nič znamenať. Podľa §17 ods. 1 OSP môžeš žiadať o vylúčenie zapisovateľky, o čom rozhodne samosudca, ale na veci to v podstate nič nemení.

    čo sa týka výšky výživného, nikto ti nepovie, ako rozhodne súd, keďže na to neexistuje žiaden vzorec. Súd pri rozhodovaní berie do úvahy príjmy a oprávnené výdavky všetkých zúčastnených, počet vyživovacích povinností atď.

    Uprava prav a povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.