Zavrieť

Porady

ako sa počíta penale alebo zmluvna pokuta ??

Ahojte , poradi mi tu niekto ako sa vypočita penale dlžnej sumy na najomnom .. može byť vyššie ako dlžna suma ?? resp aka vyška je v súlade so zakonom .. ak je vyššia ako je v zakone ma možnost sa poškodeny obratiť na sud o zmenu takto vyčísleneho penale ak si to odsuhlasili vlastnici bytov v zmluve o SVB ....

priklad .. dlžna suma 30000,- penale 60000,-
dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Dlznik sa nemusi obavat, nase zakony chrania spekulantov a bude to trvat dlho, pokial sa to doriesi.
    Dufam ze 30 000 na ten nedoplatok uverovali z fondu oprav rodiny s detmi, dochodcovia a ostatni, ktori nevedia komu bezurocne pozicat peniaze. Zial aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny...
    Naposledy upravil felix1 : 12.11.08 at 20:19

    jonatanmika je offline (nepripojený) jonatanmika

    Vylúčený člen jonatanmika
    miriel Pozri príspevok
    Ahojte , poradi mi tu niekto ako sa vypočita penale dlžnej sumy na najomnom .. može byť vyššie ako dlžna suma ?? resp aka vyška je v súlade so zakonom .. ak je vyššia ako je v zakone ma možnost sa poškodeny obratiť na sud o zmenu takto vyčísleneho penale ak si to odsuhlasili vlastnici bytov v zmluve o SVB ....

    priklad .. dlžna suma 30000,- penale 60000,-
    dakujem za radu

    Skús to zaplatiť obratom ( a jednať o znížení penále ).
    Skús to nezaplatiť 10 rokov a uvidíš, ako sa to zmení.
    30000 - zostane
    60000 - narastie - určite bude nad 100000

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    felix1 Pozri príspevok
    Dlznik sa nemusi obavat, nase zakony chrania spekulantov a bude to trvat dlho, pokial sa to doriesi.
    Dufam ze 30 000 na ten nedoplatok uverovali z fondu oprav rodiny s detmi, dochodcovia a ostatni, ktori nevedia komu bezurocne pozicat peniaze. Zial aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny...
    Toto tvrdenie už zrejme nebude celkom presné. Pán prezident podpísal novelu Obchodného zákonníka, ktorá už zasiahla aj neplatičov. Keď neprší, aspoň kvapká.

    jonatanmika je offline (nepripojený) jonatanmika

    Vylúčený člen jonatanmika
    Danila Pozri príspevok
    Toto tvrdenie
    ---
    aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny
    -----
    už zrejme nebude celkom presné. Pán prezident podpísal novelu Obchodného zákonníka, ktorá už zasiahla aj neplatičov. Keď neprší, aspoň kvapká.
    Ved ked priplatí,môže sa tváriť ako chce.

    ako sa počíta penale alebo zmluvna pokuta ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.