Zavrieť

Porady

prechod dlhov nebohej matky na syna

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na prechod dlhov na žijúcich dedičov, resp. ako to je pri novoobjavenom majetku. Švagriná zomrela pred rokom. Zostal po nej syn. V čase úmrtia mala iba dlhy vymáhané exekútormi, ale žiadny majetok. Ešte žije jej matka, ktorá je však chorá. Podľa zákona by zrejme po smrti mojej svokry zdedil jej majetok môj manžel ako syn a druhú polovicu svokrin vnuk, keďže švagriná je mŕtva. Mohli by exekútori siahnuť na tú jednu polovicu bytu, ktorú by zdedil môj synovec, aby sa vysporiadali dlhy nebohej švagrinej? Ďakujem vopred za radu.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A preco neodmietli za malolete dieta dedicstvo ako celok, ak boli dedene len dlhy? Prebehl obvobec dedicske konanie po nej?
DaraB dedičské konanie neprebehlo a dedičstvo ako celok nebolo odmietnuté, nakoľko jej syn je čiastočne postihnutý, je v Detskom domove a štát to vôbec neriešil ... komplikovaná situácia.
ivka70 A co exekucie, ktore svagrina mala? Oznamil niekto jej umrtie aspon exekutorom?
Synovec nema urceneho opatrovnika?
buchač Mám dojem, že aj hej...ALE to je zložitejšie, ako sa to zdá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak exekútori ešte exekúcie nezastavili, môžu. Spoluvlastník má predkupné právo aj u exekútora.
    Ak by babka previedla byt na dedičov napr. darovaním a do troch rokov by nezomrela, exekútori by už na byt nemohli siahnuť.
    DaraB ďakujem za radu.

    prechod dlhov nebohej matky na syna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.