Zavrieť

Porady

Sud sa mojim odvolanim nezaobera...

Asi 16 mesiacov mam na Kr. sude svoje odvolenie (aj mi potvrdili, ze ho eviduju), ale sudca ani nevytycil datum rozhodnutia...podla "otvorenesudy.sk ma uz predbiehaju konania, ktore boli podane 1 rok po mne...Ake mam moznosti, ked sudcu nie je mozne kontaktovat? Vopred dakujem


staznost predsedovi KS?
Naposledy upravil promovany_inzenyr49 : 01.02.18 at 13:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predsedovi súdu podať sťažnosť na prieťahy v konaní, počkať nejakú dobu (pol roka) a potom sťažnosť na prieťahy na Ústavný súd (povinne s právnikom).

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dokedy musí odvolací súd rozhodnúť?
    Neexistuje zákonná lehota na rozhodnutie odvolacieho súdu o odvolaní. Dĺžka závisí od skutkovej a právnej zložitosti vášho prípadu. Odvolací súd musí preštudovať celý spis a oboznámiť sa s dôvodmi odvolania. Máte však právo, aby bola vaša vec prerokovaná v primeranej lehote. Ak odvolací súd nekoná, môžete podať na tento súd sťažnosť pre nečinnosť, prípadne sťažnosť na Ústavný súd SR a napokon na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.
    https://e-justice.europa.eu/content_...sk&idSubpage=4
    promovany_inzenyr49 dakujem...v pripade zlozitych majetkovych veci ano....tento pripad vobec nie je komplikovgany a sudcovia ich riesia ako na pase...ide o odvolanie ohladne ID...
    ivka70 zlozite moze byt aj ine pripady ako len majetkove
    kazdopadne sa mzoes stazovat na necinnost na sude ....

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    16 mesiacov? To je ešte nič. Podstatné je, či súd vo veci koná a nie či vytýčil pojednávanie. Súd koná aj inými úkonmi. Pred tým ako začneš uvažovať o krokoch v súvislosti s prieťahmi v konaní, tak choď naštudovať spis a zisti, či súd naozaj nerobí žiadne úkony.

    Mám na súde vec, kde súd neurobil žiadny úkon už skoro 5 rokov..

    Sud sa mojim odvolanim nezaobera...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.