Zavrieť

Porady

Podanie žiadosti na súd na platenie alimentov

Viem, ze to nesuvisi s temami, ktore sa tu riesia, ale potrebovala by som pomoct kamaratke.
Viete mi niekto poradit v akom zneni by mala napisat ziadost na sud, ked chce aby jej priznali platenie alimentov od druha s ktorym nezije?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tanti
    Viem, ze to nesuvisi s temami, ktore sa tu riesia, ale potrebovala by som pomoct kamaratke.
    Viete mi niekto poradit v akom zneni by mala napisat ziadost na sud, ked chce aby jej priznali platenie alimentov od druha s ktorym nezije?
    V prílohe máš nikoľko jednoduchých vzorov žaloby. Každý prípad je však osobitný, preto nie je možné vytvoriť jednotnú šablónu na žalobu. Nech si z toho povyberá, čo sa jej najlepšie hodí a trochu nech to upraví podľa jej situácie.

    Najlepšie by jej pomohol nejaký právnik, ktorý by žalobu napísal presne na mieru a aby tá žaloba bola aj akceptovaná súdom.

    Ak má veľmi nízky príjem, môže požiadať o bezplatnú právnu pomoc na okresnom úrade práce.
    Naposledy upravil Chobot : 29.05.06 at 11:11

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    A keď je na materskej a ďalšej rodičovskej môže žiadať aj výživné na seba, uhradenie nákladov na výbavičku - potrebuje bločky, a ešte pozriem a doplním, čo by sa dalo žiadať a akým spôsobom.
    ako mám napísat žiadost na súd o výživné na priatela, ktorý mi neplatí príspevky na dieta a nemá súdom určené

    sonda84 je offline (nepripojený) sonda84

    sonda84
    Dobry den,som tehotna,v 4 mesiaci a otec dietata nejavi zaujem o dieta.Mam narok na podanie o vyzivne???
    Dakujem za odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonda84 Pozri príspevok
    Dobry den,som tehotna,v 4 mesiaci a otec dietata nejavi zaujem o dieta.Mam narok na podanie o vyzivne???
    Dakujem za odpoved
    http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/D...tID=39&aid=348

    Podanie žiadosti na súd na platenie alimentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.