Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi huslovou a spájkovacou kolofóniou ??

Pozdravujem, vedel by mi niekto poradiť či a aký je rozdiel medzi huslovou a spájkovacou kolofóniou ?? Ďakujem "
Naposledy upravil Peterkrk : 12.12.11 at 13:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Peterkrk Pozri príspevok
    No - to si mi teda vytrhol tŕň z päty...
    To som rad, ze som pomohol. Ale mohol by si pochopit z toho, ze obsah je stale rovnaky, len forma sa meni. Takze kolofonia je rovnaka, len balenia su prisposobene k tomu, aby sa mohol natierat bud slak husli, alebo otierat hrot pajky.......co uz.

    Kolofónia (nesprávne kalafúna) je tuhý destilát terpentínovej silice vodnou parou zo živice ihličnatého stromu (najmä borovice alebo smreka), ktorý sa používa pri výrobe lacných lakov, tmelov, mydiel, na natieranie sláčikov a remeňov a pod., ako aj na spájkovanie. Názov je podľa mesta starovekého Kolofón v Malej Ázii.
    Chemicky ide o zmes slabých organických kyselín. Pri izbovej teplote je nerozpustná vo vode, s vysokým izolačným odporom a inertná voči kovom. Topí sa medzi 60–80 °C, úplne tekutá je pri 120 °C. V horúcom stave reaguje ako silná kyselina. Má schopnosť rozrušiť tenké vrstvy oxidov pri teplotách 200 °C za 1–2 s. Reakčná schopnosť kolofónie nezodpovedá moderným požiadavkám, preto sa pridávajú aktivátory a ďalšie prísady, ktoré zväčšujú čistiacu schopnosť a zvyšujú teplotnú odolnosť.Používa sa pri spájkovaní cínom, drôt na cínovanie sa vyrába tak, že vnútrajšok cínového drôtu na pájkovanie obsahuje kolofóniu na zlepšenie čistiacej schopnosti - tekutý cín lepšie chytá na materiál ktorý chceme pricínovať. Významné využitie má v hudbe - nanáša sa na tetivu sláčikov pre zvýšenie trecieho odporu.

    Teraz je to lepsie ?
    Naposledy upravil najag : 12.12.11 at 15:49

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Peterkrk Pozri príspevok
    Pozdravujem, vedel by mi niekto poradiť či a aký je rozdiel medzi huslovou a spájkovacou kolofóniou ?? Ďakujem "
    Kolofonia na spajkovanie sa pouziva na spajkovanie a kolofonia na husle sa pouziva na husle. Ale ked sa pouzije huslova kolofonia na spajkovanie, tak sa zaspajkuje spoj a cin bude drzat a ked sa pouzije kolofonia na spajkovanie na husle, tak budu hrat aj husle. A ked sa pouzije huslova kolofonia a kolofonia na spajkovanie na svinu v koryte, tak sa dobre ocistia jej stetiny ....... odpoved Vam pripomina koho na fore ? /....starym poradakom /

    Rozdiel medzi huslovou a spájkovacou kolofóniou ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.