Zavrieť

Porady

poučenie oprávnenej osoby

Ahojte, ako si mám vysvetliť §21,ods.3 v zákone o osob. údajoch, kde sme spoločnosť ktorá dodávateľsky spracováva mzdy a personalistiku a tiež účtovníctvo?

(3) Prevádzkovateľ je povinný o poučení oprávnenej osoby vyhotoviť písomný záznam. Záznam o poučení obsahuje
a) identifikačné údaje prevádzkovateľa,
b) titul, meno, priezvisko, pracovné, služobné alebo funkčné zaradenie a podpis oprávnenej osoby,
c) titul, meno, priezvisko, pracovné zaradenie alebo funkciu a podpis toho, kto vykonal poučenie,
d) informácie podľa odseku 2,
e) deň poučenia a
f) deň, odkedy osoba prestala byť oprávnenou osobou; tento údaj doplní prevádzkovateľ po ukončení jej činnosti ako oprávnenej osoby.


Mám poučiť kolegov /6 zamestnancov/?,platí táto povinnosť aj pre sprostredkovateľa?ďakujem za vašu pomoc,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vy ako prevadzkovatel poucite svojich zamestnancov - opravnene osoby ... pri pouceni vychadzate z vlastnej dokumentacie - bezpecnostnej smernice

    vy vo vztahu k vasmu klientovi ste v postaveni sprostredkovatela, vas klient je prevadzkovatel - zmluvne vas poveri spracovanim osobnych udajov (§8) ... poucenie vam klient nerobi

    doplnenie:
    kazdy prevadzkovatel si poucuje svoje opravnene osoby - teda ty svojich zamestnancov, klient svojich, ty ako sprostredkovatel nemozes poucat klientovych zamestnancov - nakolko opatrenia na OOU su jeho internou zalezitostou

    povinnost absolvovat skolenie nie je v zakone dana,
    absolvovanie skolenia nenahradza poucenie podla § 21 aj keby jeho vysledkom bol ten najsuper certifikat
    Naposledy upravil avalik : 28.08.13 at 07:56
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jamima ďakujem, poučiť u prevádzkovateľa môže kto? môžem to byť aj ja, po absolvovaní školenia o ochrane osob. údajov?
    avalik doplnila som odpoved
    jamima ďakujem, V.
      zbaliť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prevádzkovateľ poučí svojich zamestnancov a sprostredkovateľ poučí zasa svojich zamestnancov teda Vaša spoločnosť .Čiže poučenie musí byť zo zákona a v súlade so zákonom na oboch stranách .

    poučenie oprávnenej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.