Zavrieť

Porady

výdavkový PD-viac položiek

Dobrý večer,

trápim sa s účtovaním pokladničných dokladov(začiatočník).
Jednou poštovou poukážkou mám v hotovosti zaplatené:
faktúra za mobil (podnikateľský)-fa je zaevidovaná v knihe FA
faktúra za mobil (súkromný)
poštovné

Výdavkový PD by som tak mala rozúčtovať:
poštovné = réžia
uhr. fa podnikatel. mobil = réžia
uhr.fa súkromný mobil = osobná spotreba
Formát položky si zvolím rozúčtovacia a zaúčtujem si všetky tri položky. Pri účtovaní uhr. podnikatel.mobilu zadám aj variabilný symbol, ale faktúra mi zostane v knihe faktúr otvorená, t.j. tvári sa ako neuhradená.
Čo s tým mám robiť?
P.S.: dúfam, že som to vzhľadom na pokočilú večernú hodinu nenapísala príliš zezrozumiteľne.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahoj, skus to opačne, otvor si položku fakturacia, prijate faktury, a tam uhrad fakturu zadanim daneho účtovného dokladu, ktorý si vyberieš zo zoznamu pokladničných dokladov. Riešenie som vyvodil z programu MONEY S3...

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Steven111
    Ahoj, skus to opačne, otvor si položku fakturacia, prijate faktury, a tam uhrad fakturu zadanim daneho účtovného dokladu, ktorý si vyberieš zo zoznamu pokladničných dokladov. Riešenie som vyvodil z programu MONEY S3...
    To som skúšala. Ale vypíše mi hlášku, že do zoznamu uhrádzaných dokladov nemožno zadávať uzamknuté (určite nie je uzamknutý) doklady, alebo také, ktoré obsahujú položky.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    [QUOTE=kristina11]To som skúšala. Ale vypíše mi hlášku, že do zoznamu uhrádzaných dokladov nemožno zadávať uzamknuté (určite nie je uzamknutý) doklady, alebo také, ktoré obsahujú položky.[/QUOTE

    Ahojky tak vytvor ešte jeden VPD a ním uhrad danú fa za mobil a predchadzajúci VPD zníž o danú sumu.
    Skús potom napis...Pekný večer

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Ja fa uhrádzam jednou čiastkou a následne prejdem do PD, kde položky rozúčtujem podľa účelu. Číslujem to podľa počtu rozkontovaných položiek /napr. v/xx/3 - fir.telef., súkr.telef. poštovné/ 3 zápisy v PD.

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    ata111
    Ja fa uhrádzam jednou čiastkou a následne prejdem do PD, kde položky rozúčtujem podľa účelu. Číslujem to podľa počtu rozkontovaných položiek /napr. v/xx/3 - fir.telef., súkr.telef. poštovné/ 3 zápisy v PD.
    Nevem, ci som to správne pochopila . Tak to skúsim napísať polopate.
    Formát položky si nechám normálna. So zoznamu faktúr si vyberiem tú, ktorú potrebujem uhradiť. Celkovú sumu pokl. dokladu potom navýšim o všetky ostatné položky. A v peňažnom denníku si to potom rozúčtujem po riadkoch na jednotlivé položky.
    Nevznikne mi potom v knihe faktúr akoby preplatok faktúry (úhrada+ostatné položky)?

    Až sa hanbím priznať, ale keď uhrádzam jedným dokladom viac faktúr, ako si ich označím v zozname, tak aby mi ich vybralo všetky?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Robím síce v Pohode, ale skús zaúčtovať najprv prijatú faktúru na tie 3 položky - fir. telefóny, súkr. tel.-bez nároku na odpočet DPH a poštovné a v prípade úhrady, či už v pokladni, alebo v banke Ti to rozhodí do správnych koloniek v peň. denníku.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    kristina11
    Nevem, ci som to správne pochopila . Tak to skúsim napísať polopate.
    Formát položky si nechám normálna. So zoznamu faktúr si vyberiem tú, ktorú potrebujem uhradiť. Celkovú sumu pokl. dokladu potom navýšim o všetky ostatné položky. A v peňažnom denníku si to potom rozúčtujem po riadkoch na jednotlivé položky.
    Nevznikne mi potom v knihe faktúr akoby preplatok faktúry (úhrada+ostatné položky)?
    Nevznikne, môžeš to tak urobiť.

    kristina11
    Až sa hanbím priznať, ale keď uhrádzam jedným dokladom viac faktúr, ako si ich označím v zozname, tak aby mi ich vybralo všetky?
    V každom zozname je vľavo v každom riadku taký šedý štvorček - klikni naňho a tak označíš riadok, s ktorým chceš niečo robiť. Takže takto môžeš aj označiť viac faktúr k úhrade.

    výdavkový PD-viac položiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.