Zavrieť

Porady

Prerušenie súdneho konania

V júni som podal na súde źalobu. Termin pojednavania ešte nebol určený. Črtá sa však reálna mimosúdna dohoda so žalovanou stranou. Je možné súdne konanie prerušť a v prípade, že by nedošlo k mimosúdnej dohode opätovne obnoviť ? V Občianskom súdnom poriadku sa mi nepodarilo nájsť prerušenie konania zo strany žalobcu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    § 163 CSP
    (1) Ak strany zhodne navrhnú prerušenie konania alebo zhodne navrhnú odročenie pojednávania, súd konanie preruší najmenej na tri mesiace.
    (2) Ak je konanie prerušené, súd v ňom pokračuje na návrh ktorejkoľvek strany. Ak sa návrh na pokračovanie v konaní nepodá do šiestich mesiacov od právoplatnosti uznesenia o prerušení konania, súd konanie zastaví.
    Getting Ďakujem, presne to potrebujem. Nesprávne som to hľadal v Obč. súdnom poriadku. Stači, ak o prerušenie konania požiadam ja ako žalobca ? Žalovaná strana ešte o žalobe nebola oboznámena.
    Mária27 Ak strany zhodne navrhnú prerušenie konania

    Prerušenie súdneho konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.