Zavrieť

Porady

odstránenie vady súdneho konania

Dobrý deň. Držiac sa rád poraďákov, POdala som sama bez pomoci právnika na súd Návrh na vydanie platobného rozkazu s príslušenstvom, kde som žiadala :
"aby súd rozhodol o uhrade 800,- eur spolu s náhradou trov konania. Súdny poplatok 48,- €,náklady podania 15€ a úroky z omeškania vo výške 9,5 % ročne,odo dňa nasledujúceho od splatnosti pohľadávky až do zaplatenia".

Dnes mi prišlo zo súdu rozhodnutie na odstránenie vady:
žiadame špecifikovať príslušenstvo, a to uvedením obdobia za ktoré toto požadujete uhradiť. Uviesť dátum nasledujúci po dni splatnosti - od kedy do kedy.

Je to ozaj právnická hra so slovíčkami a nerada by som spravila chybu -ked netuším čo odo mňa žiadajú, keďže v zmluve o pôžičke je napísaný záväzok vrátiť peniaze 7.11.2011.

Skutočne musím len poslednú vetu doplniť :...odo dňa nasledujúceho od splatnosti pohľadávky, t. j. od 8.11.2011 až do ....kedy aký dátum mam uviesť".
ĎAkujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odstránenie vady súdneho konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.