Zavrieť

Porady

pozornost?

Dobre rano poradaci, neviem ci to sem patri ale chcem sa spytat. Funguje to na danakoch a u dam sediacich na danaku s nejakou pozornostou ako cokolada ci bomboniera?Nemyslim financne pozornosti.Napr. Ak pre Vas urobila potvrdenie skorej ako sa dalo resp. upredsnotnila vas zaujem pred inym.Zvykne sa im nieco davat?nemam skusenost...ja to beriem z toho hladiska, ze mne klienti nosia...potesi...nie je to to iste?je to predsa len statny organ a da sa to brat ako uplatok?Ale sluzba vlastne bola uz vykonana z jej strany tak by sa to dalo brat ako odmena nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nikdy nedávam nič, čo by sa mohlo považovať za úplatok. Skôr zopár milých slov, úsmev a poďakovanie.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    [quote=stratena]Napr. Ak pre Vas urobila potvrdenie skorej ako sa dalo resp. upredsnotnila vas zaujem pred inym.Zvykne sa im nieco davat?/quote]

    je to úplne na tebe. vydať potvrdenie je predsa ich povinnosť ktorú si musia splniť (hneď alebo o týždeň) a skúsenosť - moja je taká že pokiaľ nemajú blázinec napr. 25. v mesiaci a pod. tak ho ochotne vystavia na počkanie. Ale mimochodom čokoláde sa potešia

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    mozem tvojim prispevkom pochopit ze mas tou cokoladou neposle niekam?ja som zastanca toho ze s danakmi za dobre a neviem posudit ci je to spravny krok dat jej cokoladu di bombonieru...vies ze by som povedala ze to je dar za ochotu od nasej spolocnosti alebo nieco take posle ma s tym do kelu?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja zvyknem na konci roka priniest panej, ktora ma na starosti nasu firmu pekny firemny nastenny aj stolovy kalendar. Vzdy to bolo prijate s vdakou. Kavu alebo cokoladu by som sa neodvazila ponukat.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Moja neter pracuje v štátnej správe a keď jej niekto priniesie bonboniéru, vždy má z toho strašné nervy, že či ju neobvinia, že berie úplatky.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nič nedávam. Od kamošiek na DU viem, že to nechcú a neberú. Ani nepotrebujú. Je to ich práca a berú za to mzdu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.