Zavrieť

Porady

Zbieranie kreditov

Dobrý deň chcela by som sa spýtať na pár otázok ohľadom zbierania kreditov.

1.Vieme, že riaditeľ nemusí podpísať prihlášku na vzdelávanie(kredity).Ako je to potom s uvoľnením z práce, ak by bolo vzdelávanie, alebo overenie kompetencií v dopoludňajších hodinách?


2.Musím svoje vzdelávanie oznámiť riaditeľovi, ak by bolo v popoludňajších hodinách?



3.Ak riaditeľ nepodpíše vzdelávanie, to znamená nesúhlasí so vzdelávaním, potom musí/nemusí uznať kreditový príplatok 6% resp.12%
Kto vlastne stojí za vyplácaním kredit.príplatku, vraj ho musí schváliť riaditeľ a hlavne zriaďovateľ. Môže byť zamietnutý, ak som už získala 6% resp-12% (30 resp.60 kreditov)?



4.Ak sa chcem vzdelávať musí ma riaditeľ nahlásiť na vzdelávanie u zriaďovateľa?Alebo ja sama sa musím niekde nahlásiť, že zbieram kredity?


5.Môže riaditeľ rozhodovať o tom komu vzdelávanie dovolí a komu nie? Môže dať nejaké interné predpisy?


6. Čo všetko musí splniť učiteľ, aby neporušil zákon a mohol zbierať kredity?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka005 je offline (nepripojený) mirka005

    mirka005
    Vie mi niekto z Vás prosím poradiť aspoň na nejakú vyššie uvedenú otázku, alebo aspoň kde by som si odpovede mohla nájsť?
    Je nás viac učiteľov, ktorí potrebujú poradiť na spomínané otázky a hlavne vedieť či môže riaditeľ uprednostniť niekoho podľa vlastných interných pravidiel a či nám môže zakazovať zbierať kredity - vzdelávať sa. Ďakujem.

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    Treba si dobre pozrieť príspevky s podobným obsahom /napr. riaditeľská kompetencia-susann2.,kontinuálne vzdelaávanie.../

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.