Zavrieť

Porady

nechcené web stránky

Mám tu už dlhšie jeden problém - pri surfovaní na nete /podotýkam po "normálnych" stránkach/ sa mi z času na čas úplne náhodou otvorí nové okno - Explorer a v ňom vždy nejaká blbá stránka - typu Online hry, emotikons Planet, aj nejaká erotika.......
Je to úplne náhodné, nemá to s ničím súvis, na nič nekliknem, samo sa to otvorí.............


PLEASE - kto vie ako to zablokovať?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    S týmto problémom som sa už neraz stretol na rôznych počítačoch a stalo sa mi to aj na mojom domácom PC.
    Ak okná "vyskakujú" kedykoľvek aj na "normálnych" stránkach, tak sa do PC dostal program, ktorý takéto nechcené vyvolávanie reklám aktivuje pri používaní IE. Možností na jeho odstránenie je viac:

    1. Najjednoduchšie je nainštalovať a spustiť nejaký anti spyware program, ktorý takéto "červy" detekuje, zablokuje a odstráni.
    Aký by to konkrétne mal byť záleží na mnohých okolnostiach. Antispyware je súčasťou aj niektorých antivírových programov (napr. Norton).
    Pokiaľ používaš legálny operačný systém, tak odporúčam využiť windows defender, ktorý je od microsoftu a je voľne dostupný na ich stránkach. Podmienkou je "len" mať oficiálny operačný systém...

    2. Ak si užívateľ, ktorý sa vyzná v systéme trochu viac, tak si vieš takýto program detekovať a odstrániť aj sám. Tieto programy sa väčšinou spúšťaju pri šarte počítača a bežia na pozadí počas jeho chodu. Windows obsahuje nástroje na blokovanie alebo odstránenie programov spúšťaných po štarte (Štart -> Spustiť -> napísať príkaz "msconfig" a tam sú na záložke "Po spusteni" uvedné programy, ktoré sa spúšťajú pri štarte). Treba však vedieť, ktorý program odstaviť a ktorý nechať tak. Aby ti vôbec nabehol windows .

    Inštaláciou iného prehliadača nič nevyriešiš. Okná možno nebudú vyskakovať, ale nechcený červ zostane stále v PC...

    A neodporúčam ani inštaláciu rôznych toolbarov (MSN, google, icq), ktoré majú v sebe funkcie na blokovanie rôznych reklám a vyskakovacích okien. Nie vždy je to spoľahlivé a zlým nastavením sa dá viac narobiť viac problémov ako vyriešiť ten jeden...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Neviem akú máš verziu Explorera.
    Verzia IE 7 už by mala obsahovať funkciu blokovania vyskakovacích okien, pre nižšie verzie treba doinštalovať doplnky - napr. MSN Search Toolbar - pridáva nové funkcie pre IE včítane blokácie, alebo softvérové riešenia iných firiem, ktoré tiež umožňujú blokovanie takýchto stránok.
    Jednoduchšie je ale využívať alternatívne prehliadače, tie už majú takúto funkciu zabudovanú.

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    verzia 6.0.2600.0,
    iný prehliadač moc nechcem - neviete teda presnejsie popisat ako na to?
    Vďaka

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Jurho Pozri príspevok
    Mám tu už dlhšie jeden problém - pri surfovaní na nete /podotýkam po "normálnych" stránkach/ sa mi z času na čas úplne náhodou otvorí nové okno - Explorer a v ňom vždy nejaká blbá stránka - typu Online hry, emotikons Planet, aj nejaká erotika.......
    Je to úplne náhodné, nemá to s ničím súvis, na nič nekliknem, samo sa to otvorí.............


    PLEASE - kto vie ako to zablokovať?
    Vďaka
    ALternatíva č.1 - nemáte nastavené blokovanie vyskakovacích okien - v IE .... Nástroje - Možnosti siete Internet - záložka "Ochrana osobných údajov" ..na spodu je nastavovanie blokovania

    Alternatíva č.2 - máte v PC škodlivý program, ktorý spôsobuje vyskakovacie okná s nechcenou reklamou - stiahnite a nainštalujete Spyvate Doctor (http://www.pctools.com/spyware-doctor/) a preskenujte dôkladne počítač.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Na toto blokovanie odporúčam program Ad muncher.
    www.admuncher.com

    Rozhodne ale neodporúčam používať Internet Explorer. A ak tak nainštaluj najnovšiu verziu+všetky záplaty na windows.

    nechcené web stránky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.