Zavrieť

Porady

Sociálny fond - evidencia

Ahojte poradaci, som zaciatocnik a potreboval by som poradit.

mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
dakujem
<!-- / message -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    merk
    Ahojte poradaci, som zaciatocnik a potreboval by som poradit.

    mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
    mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
    dakujem
    <!-- / message -->
    Tvorbu a čerpanie SF budeš vieť v Knihe SF. Finančné prostriedky SF nemusíš viesť samostatne. Úhrady za stravné od zamestnanca môžeš riešiť zrážkou zo mzdy. O tvorbe a čerpaní SF účtuješ v JU v peňažnom denníku a v PU na účtoch 527 a 472,...

    merk je offline (nepripojený) merk

    merk
    Anja111
    Tvorbu a čerpanie SF budeš vieť v Knihe SF. Finančné prostriedky SF nemusíš viesť samostatne. Úhrady za stravné od zamestnanca môžeš riešiť zrážkou zo mzdy. O tvorbe a čerpaní SF účtuješ v JU v peňažnom denníku a v PU na účtoch 527 a 472,...
    dakujem
    -a za Zakladnu pre urcenie tvorby SF mozem brat plan hrubych miezd na r. 2007?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    merk
    dakujem
    -a za Zakladnu pre urcenie tvorby SF mozem brat plan hrubych miezd na r. 2007?
    Ja beriem za podklad k tvorbe SF skutočne priznané mesačné hrubé mzdy, (bez náhrad). Po skončení roka ich prepočítam na ročné hrubé mzdy a upravím tvorbu SF podľa skutočnosti.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Dovoľujem si ako moderátor vstúpiť do tejto diskusie jedným vyjadrením

    Prosím všetkých, aby si občas osviežili v pamäti "pravidlá hry", ktoré sú dohodnuté na tomto diskusnom fóre. Jedno z pravidiel hovorí:

    Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

    Pri zakladaní tejto témy sa tak nestalo - moderátorovi pribudla "zbytočná" robota spojená so zmenou pôvodného názvu témy.

    Súbor "pravidiel hry" má pomenovanie "Etiketa Porady" a môžete si ich prečítať, napríklad, po kliknutí na tento link:
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886

    Ďakujem za porozumenie

    Sociálny fond - evidencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.