Zavrieť

Porady

Dohoda popri materskej

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu : Zamestnanec nastúpil na materskú a potrebujeme aby pracoval na dohodu ale na inej pozícii. Aký postup musí zvoliť zamestnávateľ, ak chce zamestnať takéhoto zamestnanca na dohodu, čo sa týka nahlasovania.
Ak je zamestnanec na materskej môže sa mu vyplatiť príspevok zo sociálneho fondu alebo zadržané prémie ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rondos Môžem sa spýtať prečo nepravidelný príjem, keď mu chceme dať dohodu o pracovnej činnosti ( 10 hod týždenne) ?
    karka Pretože nemá nárok na nemocenské dávky a teda ani neodvádzať. Mala som taký prípad a toto mi poradili na SP.
    Emik27 Takýto dohodár sa prihlasuje normálne ako pravidelný príjem, ak je dohoda uzatvorená na viac ako jeden mesiac.. Ale z takejto dohody sa (z dôvodu vylúčenej povinnosti platiť poistné) platí iba zdravotné poistenie (ZC aj ZĽ) a úrazové poistenie (ZĽ).
    karka Tak mi na socialnej zle radili....???A teda riešili to tam viaceri.
    Emik27 Ja osobne nevidím dôvod na nepravidelný príjem.. Ak sa práca na dohodu vykonáva každý mesiac a aj sa každý mesiac vypláca odmena, je to (podľa mňa) pravidelný príjem... Akurát, že keď má vylúčenú povinnosť platiť poistné (poberá dávku materské), tak sa platí iba zdravotné a úrazové poistenie.. Aj počet kalendárnych dní vo výkaze do SP je 0..
    Mila123 Karka, a aký potom príjem by bol na novú pracovnú zmluvu cez obdobie poberania materského? nepravidelný predsa existuje iba na dohodu.......
      zbaliť

    Dohoda popri materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.