Zavrieť

Porady

Daň z príjmu živnosť+dohoda ...pomoc

Ahojte,
potreboval by som poradiť ako vyplniť daň. priznanie typu B. Ide mi o to, že do 30.apríla som pracoval na dohodu v jednej firme ako lektor anglického jazyka a od 1.mája som si urobil živnosť a v tej istej firme vykonávam to isté, ale na živnosť. So živnosťou nemám problém vyplnil som to následovne príjmy 6810€, výdavky paušálne 40per. 2724€ , zaplatená poistenie 368,48 (od mája do decembra) a uplatňujem si zníženie základu dane na daňovníka 3559,30€
Oddiel VI.
r. 2 stĺpec 1 tab. č. 1 - 6810€ aj r.38
r. 2 stĺpec 2 tab. č. 1 - 3092€ aj r.39
tak isto aj riadok 9 a 11
r.40 a r.44 r.59 r.62 r.64 r.66- 3717,52€
pri uplatnení zníženia dane mi vyšla daň okolo 30€

ale ak pripočítam dohodu a z potvrdenia od zamestnávateľa vypíšem 3181€ do oddielu V. r.34 a zaplatené poistenie 184,24€ do r.35 mám daň oveľa vyššiu. Preddavok na daň mám podľa potvrdenia nejakých 604€ a práve ten preddavok neviem kde mám napísať do daňového priznania. A to mi asi robí šarapatu.
Nevie mi niekto pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Nemam pred sebou danove,ale to sa dava skoro na konci daneveho. Je tam ze oreddavky na dan podla par.35.

    Kejso87 je offline (nepripojený) Kejso87

    Kejso87
    no presne ten par.35 som tma hladal, a nesiel som ibaopar.43, na r. 99....pripadne zrazeni preddavok na dan r. 101 a tma je tsim par. 35

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Pozri si na potvrdenie od zamestnavatela. Tam mas tiez uvedene preddavky podla par.35

    Kejso87 je offline (nepripojený) Kejso87

    Kejso87
    no v riadku 109 je uvedene toto: daňový preplatok, ak je vyšší ako 3,31 €, alebo daň na úhradu z r. 105 alebo 106 d.pr. alebo z r.64 a 65 z d.p. typu A.....zhruba to sa tam píše...a neda sa tam vôbec písať-.......nemám tú sumu na predavku napísať do r. 101- zrazený preddavok na daň par. 35 zákona z príjimov zo závislej činnosti

    Daň z príjmu živnosť+dohoda ...pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.