Zavrieť

Porady

Predaj pohľadávky

Naša firma dostala ponuku na odkúpenie pohľadávky z roku 1998, ktoré je v hodnote cca 2 mil. za 18% hodnoty. Na uvedenú pohľadávku máme vytvorenú opravnú položku. Má niekto skúsenoti s takýmto druhom účtovania?

Steffi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    zúčtovanie pohľadávky 546/311 2 mil. Sk, kúpa pohľadávky 315/646 360 tis. Sk, rozdiel 1 640 tis. Sk budeš mať pripočitateľnú položku k základu dane, rozpustiš opravnú položku 391/659 2 mil. Sk-to je odpočitateľná položka a pozor ešte ti dočasné rozdiely /odpoč.položka/ vchádzajú do odloženej dane, ak účtuješ o odloženej dane, ak nie tak o odloženej dani účtovať nemusíš.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Dobry den, mame financnu pohladavku, ktoru chceme predat. Mame ju zauctovanu na ucte 378. Pri predaji to mame zauctovat na 546/378 alebo na aky ucet? Dakujem za odpovede.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    michelle84
    Dobry den, mame financnu pohladavku, ktoru chceme predat. Mame ju zauctovanu na ucte 378. Pri predaji to mame zauctovat na 546/378 alebo na aky ucet? Dakujem za odpovede.
    PREDAJ finačnej pohľ. by som účtovala 378/665.

    Lali je offline (nepripojený) Lali

    Lali
    Prepáčte, že sa tu motám, prosím Tweety, či by sa nepozrela aj na môj problém z dnešného dňa.
    Ďakujem.
    Lali

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Tweety, v postupoch uctovania od p. Cenigovej som nasla, ze postupenie pohladavky sa ma uctovat na 646. Z akeho dovodu by ste uctovali na ucte 665?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    michelle84
    Tweety, v postupoch uctovania od p. Cenigovej som nasla, ze postupenie pohladavky sa ma uctovat na 646. Z akeho dovodu by ste uctovali na ucte 665?
    Nešpecifikovala si bližšie o akú pohľadávku ide,( v otázke si mala fin.) preto som dala účet pre fin. pohľadávku.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    V roku 2002 sme uzatvorili zmluvu o pozicke s jednou firmou. A este nam dlhuju nejaku ciastku z tej celkovej zmluvnej ceny, tak ten dlzny zvysok predavame inej firme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.