Zavrieť

Porady

Materská 2008

Vdaka za odpoved. Takze nielenze som supla novu temu co som povodne nechcela, chcela som do existujucej, ale som sa sekla aj v odpovedi. Zamestnana by som bola do okt.2009 ale to je asi jedno ak je to ten isty zamestnavatel a isla by som na matersku. Cize mam 2 moznosti:mala by som uzatvorit novy PP pred nastupom na matersku s DNP a minim. VZ alebo ukoncit tento pomer a uzatvorit novy s inym pracovnym zaradenim ci moze byt to iste u mojho sucas. zamestnav. s maxim VZ? S tym uzatvorenim noveho PP a maxim.VZ nebyvaju problemy u zamestnavatelov? to mi asi tazko da maxim.VZ. Nevyznam sa az tak v tom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

    Jajka77
    Este ma napadlo.Nemoze sa brat za novy pracovny pomer predlzenie pracovn.pomeru na dobu urcitu? predlzil sa mi v oktobri.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Jajka77 Pozri príspevok
    Este ma napadlo.Nemoze sa brat za novy pracovny pomer predlzenie pracovn.pomeru na dobu urcitu? predlzil sa mi v oktobri.
    Nie, nemôže. Musí to byť riadne ukončenie PP so všetkými odhláškami do poisťovní.
    Takže najjednoduchšie by bolo, skúsiť sa dohodnúť so zamestnávateľom na ukončení PP a novom PP pár dní pred nástupom na MD, stačí aj 1 deň, aby s tým nemal veľké náklady, myslím s odvodmi z takej vysokej sumy. Nech Ti dá plat vo výške cca. 28142,- čo je maximálny VZ pre NP. Pokús sa ho presvedčiť, že jeho to nič nebude stáť, že mu všetky náklady na odvody uhradíš ty. Bude to veľmi malá položka v porovnaní s tým, čo môžeš získať. Prajem veľa šťastie pri jednaní s ním.

    Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

    Jajka77
    ahoj, tak s tym zamestnavatelom to nevyzera dobre. Preto mam este jednu otazocku.Co keby som sa dala pripoistit az do natupu na matersku, je to este dost dni, a platila by som si DNP z minim.VZ 8100 Sk Mala by som aspon dajake prilepsenie k mojej materskej? dakujem za skoru odpoved pripadne inu radu ako by sa dala aspon o nieco zvysit v ramci pripositenia, co navrhujete, ktori ste v tom zbehli.

    Viiila76 je offline (nepripojený) Viiila76

    Viiila76
    Mna by zaujimalo, ze keby Jajka napriek vykladu socialnej poistovne, kedze so zamestnavatelom sa pravdepodobne nedohodne, spravila vsetko podla zakona (a podla vykladu pana Mihala) a potom sa odvolala na Ustredie, ako si to spravila Ty Janka, ci by mala nejaku sancu uspiet...

    hlaja je offline (nepripojený) hlaja

    hlaja
    Jajka77 Pozri príspevok
    ahoj, tak s tym zamestnavatelom to nevyzera dobre. Preto mam este jednu otazocku.Co keby som sa dala pripoistit az do natupu na matersku, je to este dost dni, a platila by som si DNP z minim.VZ 8100 Sk Mala by som aspon dajake prilepsenie k mojej materskej? dakujem za skoru odpoved pripadne inu radu ako by sa dala aspon o nieco zvysit v ramci pripositenia, co navrhujete, ktori ste v tom zbehli.
    _________
    Socialna poistenia momentalne automaticky odmieta vsetky plnenia z DPN pokial pracovny pomer, z ktoreho odchadza na matersku nebol uz ukonceny.
    Zmeny v podmienkach nároku na nemocenské dávky, ak dôvod na ich poskytnutie vznikne po 31. decembri 2007


    Na nárok na nemocenské dobrovoľne nemocensky poistenej osoby a na nárok na materské u všetkých skupín poistencov na účel splnenia podmienky 270 dní nemocenského poistenia sa započítava obdobie akéhokoľvek UKONČENÉHO nemocenského poistenia.
    Napriek zakonu, ktory o takom niecom nehovori.
    My sa so zamestnankynami, ktore odchadzaju na matersku snazime dohodnut o skonceni PP 5 dni pred nastupom (tym padom aj mame viacmenej vysporiadanu dovolenku, lebo sa moze preplatit) a uzatvorime novy pracovny pomer par dni pred nastupom so mzdou 28142 Sk, vratane dodatku k PZ o znizeni mzdy, ked to uz nepotrebuje. Nech si holky pomozu....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.