Zavrieť

Porady

Aký podnikateľský plán?

Čo potrebujem mať ak chcem založiť len Internetovú Kaviareň ako živnostník? A kdo mi poskitne banka úver? Ked nemám čím ručiť? Prosím poraďte.
Naposledy upravil Lukáš Šramo : 22.05.06 at 11:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Lukáš Šramo
    Čo potrebujem mať ak chcem založiť len Internetovú Kaviareň ako živnostník? A kdo mi poskitne banka úver? Ked nemám čím ručiť? Prosím poraďte.
    Zdravim,

    potrebuješ ŽL, potom sa zaregistruj na daň. úrade a jasné že priestory - zaregistrovať rovno aj prevádzkareň na základe zmluvy o prenájme. Či ti banka poskytne úver bez ručitela skôr pochybujem - alebo len minimálny. V prípade že by chceli podnikatelský plán ten musíš mať pri netke určite riadne premakaný keďže ich už je dosť. A nezabúdaj že v niektorých mestách sa platí daň za nevýherné hracie automaty, kam spadajú tuším aj počítače (nesmel by si v nich mať hry).

    čo sa týka živnosti tam musíš mať predmet podnikania tušim: Prevádzkovanie internetovej čitárne

    Môj úplne osobný názor však je že toto je v dnešnej dobe dosť ťažká oblasť podnikania.
    Takže - skúsenosti s podnikaním v internetovej kaviarni mám s manželom obrovské - začali sme v roku 1999 a skončili v roku 2003 - potrebuješ obrovské investície nehovoriac o licenciách na softver, ... počítačové vybavenie, atď ... v dnešnej dobe, keď každá škola počnúc základnou a končiac vysokou má svoju počítačovú miestnosť s internetom je to dosť nevýrazná oblasť ak pripočítam ponuku internetu do domácnosti - jediný problém je počítač pre jednotlivca a malá pôžička na nákup počítača je tiež dostupná. Rozhodne po tých všetkých skúsenostiach by som sa do toho nedávala - ak áno tak najskôr reštaurácia a nejaké dva počítače na spríjemnenie chvíle - rozhodne iba internetová kaviareň NIE.

    Aký podnikateľský plán?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.