Zavrieť

Porady

opatrovanie rodinneho prislusnika

mozem poberat opatrovnicky prispevok na svoju mamu ktora ma 69 rokov a ma problemy s kolenom teda ma urcitym sposobom obmedzeny pohyb
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš na mysli opatrovanie - a príspevok za opatrovanie z UPSVaR - tak môžeš poberať v tom prípade, ak posudková komisia na UPSVaR uzná, že mamka je ŤZP (min 50% miera funkčnej poruchy). A tiež, ak uznajú, že je potreba opatrovania. (dokladá sa zdravotná dokumentácia)
    Žiadosť sa dáva na UPSVaR podľa bydliska - dobre by bolo pozrieť http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447 (hlavne § 40)
    elena7656 dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa sa to okrem ŤZP viaže na celkový príjem rodiny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R príjem rodiny zadávateľky vôbec nie je podstatný - dôležité je, že ide o celodennú starostlivosť, takže ona môže "zarábať" len obmedzene (pripla som link).
    Dôležitý môže (ale aj nemusí) byť príjem ŤZP
    KEJKA je dôležitý príjem, dôchodok, počet opatrovaných osôb - na všetko sa berie zreteľ a sú dosť výrazné limity a krátenia. vyplýva to z podkladov a odpovede STEFAN2005
    avalik odpoved Stefan2005, na ktoru odkazuje kejka je v suvisiacej otazke http://www.porada.sk/t217142-moze-by...trovaneho.html
      zbaliť

    opatrovanie rodinneho prislusnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.