Zavrieť

Porady

Vylialo sa mi mlieko na klavesnicu na ntb Help

Ahojte omylom sa mi vylialo mlieko na ntb teraz ked napisem napr. pismeno n tak mi napise nž a niektore pismena mi nejdu vobec prosim poradte
Kabaka123 rozobrať a vyčistiť... alebo kúpiť externú klávesnicu
Žabinka pobavilo ma to omylom..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Zásada je:
    Nežerte a neslopte nad klávesnicou!
    Lebo ak toto budete robiť - tak stále budú otázky typu "Ako vyčistiť.........".


    A "omylom" sa NIKDY nič nevyleje - jedine neopatrnosťou, alebo grambľavosťou!
    babka - ježibabka Alebo si dajte klávesnicu pod stolík, než sa najete.
    Kabaka123 my máme pc stolík

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    presne ako píše Kabaka123, dokonale vyčistiť, alebo kúpiť novú, zostarnuté mlieko neuveriteľne páchne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A doplním... použiť pre čistenie izopropylalkohol. Najlepšie by bolo - ak si trúfa - tú klávesnicu z NB vybrať (niektoré sa dajú vybrať len "vylúpnutím" a odpojením konektora z dosky) a až tak čistiť.
    Bacha izopropylalkohol smrdí jak ďas a nehúliť pri tom - rád horí!
    Kabaka123 alebo prejsť na virtuálnu klávesnicu aj na stolových pc je možnosť klávesnica na obrazovke... stačí len myška
    misoft Pravda, pravda - len to nie je také rýchle. Asi ako ď a t e ľ ....
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Pred rokom to isté ale káva, aj chovala sa podobne. Odpálená klávesnica, nová ma stála 43 € a dovtedy som používala virtuálnu, ak máš wind. xp v príslušenstvo- zjednodušenie ovládania - klávesnica na obrazovke
    Kabaka123 presne to som radila aj ja

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Nie žeby som sa chcel chváliť . Raz to bol džús a druhýkrát pár sekúnd voda a zakaždým ma to stálo 50 €. Ešteže externá klávesnica.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ak ho máš poistený /proti obliatiu/, uplatni si poistku v predajni, kde bol zakúpený. BTW, poistenie sa uzatvára len pri kúpe NB a platí dva roky.
    Ak nie, smola...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Mne sa podarilo vyliať na klávesnicu notbuku pohár piva. Hneď začal blbnúť a nedal sa vypnúť. Natvrdo som ho vypol podržaním vypínača. Potom som vysavačom s štrbinovým nástavcom hádam 5 minút povysával pivo. Nato som ho oblial čistou vodou dvakrát a znova povysával. No ešte som ho asi pol hodiny prefukoval fénom. Po zapnutí niektoré klávesy blbli. Ale na druhý deň už všetko fungovalo ako predtým. Kolega mi povedal, že do pol roka to zoxiduje a odíde. Ale nič také sa nestalo, už dva roky odvtedy funguje bez poruchy.
    misoft Nuž - máš šťastie. Lebo postup vyliať, vyprať, ofúkať = oxidácia je svyna. Už len tým ofukovaním - voda z vodovodu má v sebe i nejaké minerály a prvky, ktoré tým rýchlym ofukom len rýchlejšie kryštalizujú, prípadne reagujú s podkladom.
    Ja som písal, že najvhodnejšie je to vyčistiť izopropylom- ten totiž rozpúšťa rôzne usadeniny a čiastočne vodu odstraňuje.
    Viac - https://cs.wikipedia.org/wiki/Isopropylalkohol

    Vylialo sa mi mlieko na klavesnicu na ntb Help

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.