Zavrieť

Porady

Môžem sa zrieknut financneho poradenstva?

Zdravím, vybavujem hypotekárny uver ale nakolko je mi v praci viac nez nemozne zobrat ci coilen den volna (kratka doba zam.) Tak som oslovil financneho poradcu. Vsetko viac menej vybavujem ja (on o tom nevie) vybral som aj hypoteku v konkretnej banke dopredu s tym aby si myslel ze to bol jeho napad. Potrebujem len aby obehaval tieto institucie, posudky, papierovacky a pod. Vedel by som si to vybavit sam keby bol cas. Uver je uz vybaveny a vsetko je v poriadku.

Vybavoval mi zivotne poistenie so sporenim na moju ziadost. Dalej samotnu hypoteku a poistenie nehnutelnosti.

vedel som si porovnat samotne produkty s konkurenciou a vsetko je OK.

Teraz ked je to uzavrete tak by som uz nechcel aby ma dotycny zastupoval ani nic podobne.. Uz to bude volnejsie aj v praci, casu bude dost a veci si najradsej vybavujem sam.

A teda je potrebne aby sa podpisoval nejaky formular o vypovedi a pod? alebo proste uz iba pana ignorovat a vsetko si riadit sam.

ake su pripadne rizyka?

Dakujem
kopretinka pozri sa do zmluvných podmienok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Však ak už si všetky zmluvy podpísal, aj úver už máš .... tak on bude rád, keď nič netreba robiť (aspoň si myslím?)
    On svoju províziu dostane - ak si všetko, čo bolo treba uhradil (alebo ak nezrušíš zmluvy ) ... Alebo ešte nejaký iný vzťah máte ?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zrieknuť sa finančného poradenstva nejde... každá zmluva má svojho získateľa a finanančná inštitúcia vypláca počas dohodnutej doby províziu, napr. pri tom životnom poistení sú to tri roky... pri hypotéke je to jednorázová provízia... v podstate ak s finančným poradcom nechcete byť už v kontakte tak jednoducho uzatvárajte zmluvy cez niekoho iného alebo priamo na pobočke... lacnejšie tie produkty aj tak nebudú... ide v podstate len a len o vzťahy... resp. je ešte jedna možnosť ako sa zbaviť poradcu, avšak tá je nákladnejšia... porušiť všetky zmluvy a uzavrieť nové ale s tým sú spojené poplatky...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mumakovic To je mne jasne, tie zmluvy su v poriadku na tom nic menit nechcem. jedna sa mi o to ci si to uz dalej rezirovat mozem sam (nakolko som na tom casovo lepsie) a tak isto mam radsej zalezitosti tikajuce sa vyhradne mna vo svojej rezii. A tak isto o to ci som na poradcu viazany aj do buducna ze musim vybavvat cez neo a pod. ci som mu nejako upisany
    Ice dive v podstate si môžeš riešiť všetko sám, poradca bude aj tak rád, že po ňom nič nechceš... len mu z teba pôjdu peniaze vo forme následných provízií... t.j. bude platený aj keď si jeho robotu robíš sám...
    dariusko Dospelák , čo má občaňák (aj VOLEBNÉ PRÁVO ) sa pýta, či si svoje záležitosti može riešiť sám ( "zalezitosti tikajuce sa vyhradne mna " )

    PS
    Asi Buchy by ti odpovedal tak, aby si rozumela.
      zbaliť

    Môžem sa zrieknut financneho poradenstva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.