Zavrieť

Porady

potvrdenie na uplatnenie naroku na vratenie dani

Dobry den, rad by som Vas poziadal o radu. Zacinam spracovavat uctovnictvo pre jednu firmu. Pocas letnych prazdnin zamestnavatel zamestnaval casnicku brigadne na 10 h tyzdenne na 4000 SK mesacne. Brigadnicka ziada potvrdenie o prijme na uplatnenie naroku na vratenie dani. Viete mi proradit ake tlacivo by som mal danej brigadnicke vydat? Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dcera dostala normalne potvrdenie o prijmoch fyzickych osob ...
    teda klasicke ako aj zamestnanci, ked poziadaju o potvrdenie.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Robert03 Pozri príspevok
    Dobry den, rad by som Vas poziadal o radu. Zacinam spracovavat uctovnictvo pre jednu firmu. Pocas letnych prazdnin zamestnavatel zamestnaval casnicku brigadne na 10 h tyzdenne na 4000 SK mesacne. Brigadnicka ziada potvrdenie o prijme na uplatnenie naroku na vratenie dani. Viete mi proradit ake tlacivo by som mal danej brigadnicke vydat? Dakujem za radu
    Vystavíte jej potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... za rok 2008.
    Ak mala ríjem mesačne 4000,- Sk , pravdepodobne mala zrážkovú daň.
    Vtedy sa úhrn príjmov píše do riadku 11 potvrdenia a zrazená daň do riadku 13 potvrdenia.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Paula Pozri príspevok
    Nemal by potvrdenie vystaviť ten, kto spracovával aj mzdy v danom roku?
    to áno, ale ak som to pochopila správne -ten úplne prvý príspevok od Robert 03, tak on teraz začína spracovávať účtovníctvo pre firmu, ktorá už existovala aj minulý rok. A potom pravdepodobne prebral od niekoho agendu účtovníctva.
    Pravdaže súhlasím s tebou za predpokladu, že v tej firme ešte ostala zamestnaná aj mzdárka. V tom prípade by som trvala na tom, aby ona vystavila potvrdenie.
    Ale ak prebral kompletnú agendu a žiadna mzdárka tam neostala, tak potvrdenie vystaví on.

    potvrdenie na uplatnenie naroku na vratenie dani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.