Zavrieť

Porady

zrážka

Prosim Vas, viem ze sa tu toho uz ohladne tejto temy vela napisalo, ale ak mam vykonat zrazku v zmysle Obcianskeho zakonika, tak sa riadim podla paragrafov 276 - 296. V § 277 sa pise, ze zrazka sa vykona z cistej mzdy, ktora sa vypocita tak ze sa od mzdy odpocita dan z prijmov fyzickych osob. (mam to chapat tak, ze z hrubej mzdy odpocitma 19% a z toho co zostane uz delim na tretimy a pokracujem tak ako je dane...)
Ide mi fakt len o to ako vypocitat tu cistu mzdu podla tohot paragrafu...
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Z hrubej mzdy bežným spôsobom vypočítaš daň - teda najskôr musíš vypočítať poistné, odpočítaš ho od hrubej mzdy a vypočítaš daň. Takto vypočítanú daň potom odpočítaš od hrubej mzdy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    brikina
    Prosim Vas, viem ze sa tu toho uz ohladne tejto temy vela napisalo, ale ak mam vykonat zrazku v zmysle Obcianskeho zakonika, tak sa riadim podla paragrafov 276 - 296. V § 277 sa pise, ze zrazka sa vykona z cistej mzdy, ktora sa vypocita tak ze sa od mzdy odpocita dan z prijmov fyzickych osob. (mam to chapat tak, ze z hrubej mzdy odpocitma 19% a z toho co zostane uz delim na tretimy a pokracujem tak ako je dane...)
    Ide mi fakt len o to ako vypocitat tu cistu mzdu podla tohot paragrafu...
    Dakujem
    Dovolím si poznamenať - uvedené paragrafy sa týkajú Občianskeho súdneho poriadku, nie Občianskeho zákonníka.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Paula
    Dovolím si poznamenať - uvedené paragrafy sa týkajú Občianskeho súdneho poriadku, nie Občianskeho zákonníka.
    ano, mas pravdu, myslela som Obč. sudny poriadok. Dakujem za opravu

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    azuz
    Z hrubej mzdy bežným spôsobom vypočítaš daň - teda najskôr musíš vypočítať poistné, odpočítaš ho od hrubej mzdy a vypočítaš daň. Takto vypočítanú daň potom odpočítaš od hrubej mzdy.
    to znamena, ze ak ma hrubu mzdu 15 000,-, tak dan po odpocitani povinneho poistneho bude 2468,-.

    15000 - 2468 = 12532,-Sk Znamena to, ze z 12 532,- odpocitavam základnu sumu, ktoru nemozem povinnemu zrazit a to co mi vyjde delim na tretiny a tak dalej..... mam pravdu? Je to v poriadku?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    brikina
    to znamena, ze ak ma hrubu mzdu 15 000,-, tak dan po odpocitani povinneho poistneho bude 2468,-.

    15000 - 2468 = 12532,-Sk Znamena to, ze z 12 532,- odpocitavam základnu sumu, ktoru nemozem povinnemu zrazit a to co mi vyjde delim na tretiny a tak dalej..... mam pravdu? Je to v poriadku?
    Brala si pri výpočte dane do úvahy aj to či si uplatňuje odpočítateľnú položku?

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    azuz
    Brala si pri výpočte dane do úvahy aj to či si uplatňuje odpočítateľnú položku?
    nie nebrala, povedzme ze si ju neuplatnuje...
    (ale keby si uplatnoval tak by dan vysla 1030)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.