Zavrieť

Porady

Pri rekonštrukcii bytu došlo k porušeniu plomby na vodomere

Dobrý deň, mám otázku. Pri rekonštrukcii bytu došlo k porušeniu plomby na vodomere. Túto chybu urobili robotníci, ktorí pracovali na rekonštrukcii nášho bytu. Máme s nimi riadne spísanú zmluvu o začatí a ukončení prác na rekonštrukcii. Narušenie plomby na vodomere sme ohlásili na bytovom družstve. Keď prídu to dať doporiadku, kto je na vine? Mala by to zaplatiť firma, ktorá rekonštrukciu bytu realizuje? Alebo my vlastníci bytu?
Naposledy upravil miskap : 30.07.11 at 22:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    co riesis ked ide o par eur ? u nas v byte pred pol rokom pri rekonstrukcii tak isto doslo k odtrhnutiu vsetkych plomb, nahlasil som to predsedkyni SVB, ta zavolala prislusnu fimu ktora vodomery opat zaplombovala, zaplatil som tusim 11€ za 4 plomby a zijeme spokojne dalej

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    V pripade, ze ti sposobili financnu skodu, trvaj na uhrade z ich strany. Kazdopadne ale budes potrebovat urcite nejaky doklad o tom kolko to naozaj stalo.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    miskap Pozri príspevok
    máš v podstate pravdu, ale firma cez ktorú rekonštruujeme je dosť drahá, a zaúčtovala si pri obyčajných prkotinách veľa, chááápeš, takže by sa to vykompenzovalo, a mali by dat nieco lacnejšie
    To si pozri a rieš v cenovej ponuke pred podpisom zmluvy .

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    miskap Pozri príspevok
    To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni
    si si ista ze si pochopila rudoppov prispevok ?

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    bubkoch Pozri príspevok
    si si ista ze si pochopila rudoppov prispevok ?
    Akosi nepochopila, že vrana k vrane sadá
    ( = podčiarknuté na podčiarknuté odpovedá)

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    miskap Pozri príspevok
    To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni
    Nejaká mne neznáma logika .

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    bubkoch Pozri príspevok
    co riesis ked ide o par eur ? u nas v byte pred pol rokom pri rekonstrukcii tak isto doslo k odtrhnutiu vsetkych plomb, nahlasil som to predsedkyni SVB, ta zavolala prislusnu fimu ktora vodomery opat zaplombovala, zaplatil som tusim 11€ za 4 plomby a zijeme spokojne dalej
    Zaleží od SERIOZNOSTI všetkých zúčastnených,

    v tom zmysle,že vzniknutú situaciu nikto nebude chcieť riešiť k poškodeniu druhej strany a na svoje bezdovodne obohatenie.
    z pohľadu správcu ste zodpovedný/á vy, ste vlastník vodomeru, správca plombovanie zabezpečil, vy zaplatili, teraz môžete osloviť firmu, ktorá výmenu vodomeru a plombovanie pôvodne robila (elebo iného certifikovaného vodára), zaplaťiť a peniaze vymáhať od firmy, ktorá vám ju poškodila, ale pozor, urobte tak čo najskô, pretože správca pri odčítaní vodomeru na konci roka a zistení tohoto nedostatku - môže pri ročnom vyúčtovaní na váš byt podľa priemeru vašej spotreby v minulých rokoch navýšiť sumu a keďže nedokážete, kedy k tomu došlo, môže tak urobiť za celý rok! Rozhodne menej zaplatíte za plombu spolu s vájazdom (8-10€), ako za 20 m3 TÚV (200-250€)...
    Naposledy upravil Svetluška1 : 12.08.11 at 09:00

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Za to, že je porušená plomba ste zodpovedný len Vy. Aj pri rekonštrukcii bytu si máte takéto veci ustriehnúť a hneď upozorniť na poškodenie firmu, ktoré to spôsobila. Správcu nebude zaujímať, že Vám nejaká firma poškodila plombu.
    Zaplatiť výmenu plomby zaplatíte vy a záleží od vás, či si budete škodu vymáhať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miskap Pozri príspevok
    To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni
    ....a poriadneeeeeeeeeeeeeeee si si pozrela ????

    Dva krát ???...

    ...veď v Iglove dvojmo je potrebnééééééééééééééé lešovať ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...veď vravím,že dvakrát treba .....

    ...niekto vopred asi ani raz ,rovno zadrel podpis ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.