Zavrieť

Porady

Čitateľnosť dokladov

Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie znechutiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
Naposledy upravil malina : 07.12.05 at 17:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alternativa je offline (nepripojený) alternativa

    alternativa
    malina
    Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie nazlostiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
    Jasne, ze sa so vsetkym da cosi urobit. Len vysledok nemusi byt vzdy taky, ako by sme chceli A kedze si v "okienku" ZDRAVIE, aspon cez weekend si nenic oci, uzi si jesennu prirodu a nenervac sa nad tymi drzgrosmi. A vedia oni vobec, ze Ti sposobuju takymito mozno podla nich "nepodstatnostami" problem?

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    malina
    Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie znechutiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
    Ľudmilka, mňa vytáčajú napr. aj "vyšedivujúce" doklady. Prečo im vôbec dovolia také tlačiarne a papiere používať? Napr. myslím Tesco bločky, kde po pár mesiacoch netušíte, čo ste kupovali a nieto možnosť ešte za dva roky reklamovať alebo aj v trafikách, kde predávajú tlač a podobne... Tiež som na to myslela, že či nejestvuje nejaký predpis, kde by bolo toto ošetrené. Pretože chodiť s každým blokom do kopírovacich centier, no neviem... Naozaj na porazenie.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Pekný deň.
    Problém niektorých dokladov z registračných pokladní je v tom že sa používa tvz. termocitlivý papier. A ten ako vieme je citlivý na teplo a aj na slnečné lúče. Ináč ak je problém len v tom, že farbiace kazety sa nemenia tak, aby to bolo čitateľné, treba to reklamovať už pri ich preberaní.
    A ešte malá poznámka. Ak je to "nečitateľné" len z toho dôvodu, že je to písane malým písmom, vedzme, že aj náš zrak starne a aj výdobytok techniky akým je PC ešte tento sa zhóršujúci fakt znásobuje. A hlavne po štyroch krížikoch veku sa ti zrýchluje.

    Čitateľnosť dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.