Zavrieť

Porady

Zalohova faktura

Prosim pomôžte mi.Zalohovu fakturu uhradim 45 000,-Sk.Po prijati tovaru dostanem fakturu na sumu 43 290,-Sk,tolko stal tovar,a na učet mi pošlu rozdiel sumy1 710,-Sk,na tuto sumu mi pošlu fakturu -prijata zaloha.Ako to mam zapisať v peňažnom denniku a v knihe došlych faktur.Mam to pisať aj medzi ostatné zaväzky.Nie som platca DPH.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    demeter Pozri príspevok
    Prosim pomôžte mi.Zalohovu fakturu uhradim 45 000,-Sk.Po prijati tovaru dostanem fakturu na sumu 43 290,-Sk,tolko stal tovar,a na učet mi pošlu rozdiel sumy1 710,-Sk,na tuto sumu mi pošlu fakturu -prijata zaloha.Ako to mam zapisať v peňažnom denniku a v knihe došlych faktur.Mam to pisať aj medzi ostatné zaväzky.Nie som platca DPH.Ďakujem!
    úhrada ZF 45.000,. VNZD
    obdržanie FA 43.290,- účtovanie v PD: ID -43290 VNZD +43290 VOZD nákup tovaru ., FA je v záväzkoch uhradená
    obdržanie dobropisu: -1710,- do záväzkov,
    obdržanie peňazí: PNZD s vypárovaním dobropisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.