Zavrieť

Porady

materská a PN 2008

Pozdravujem všetkých,ktorí mi vedia poradiť.
Od 01.11.2007 som dobrovoľne poistená a to z VZ 10000 Sk.Zároveň mi plynú odvody zo zamestnania už 11 rokov,od 01.10.2007 z VZ 9200 Sk.Tento rok plánujem otehotnieť,no zároveň budem musieť pravdepodobne ísť na PN hneď od začiatku tehotenstva,pre rizikové.Chcem sa opýtať,ako dosiahnem maximimum PN a materskej teraz po novele zákona.Aké všetky podmienky musím spĺňať.Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Pracuješ stále v jednej firme? Pýtam sa kvôli ukončeným NP v posledných dvoch rokoch.
    Chceš to dosiahnuť len z DNP? Alebo je možné ukončiť terajší PP a začať PP s vyššou HM?

    sollange je offline (nepripojený) sollange

    sollange
    A ešte ,aby som nezabudla odpovedať na druhú časť,tak nie je možné zrušiť PP,resp.zvýšiť HM,takže to bude musieť byť len pomocou DNP.ˇ.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    V tvojom prípade podla terajšieho výkladu SP budeš mať nárok z DNP na nemocenské(PN) a materské až po uplynutí 270dní (do dna pôrodu, resp. do dna pred nástupom na PN). Ak nebudeš mať v DNP ani jeden den medzeru, tak to vychádza od 28.7.08.

    Ak by si teda išla v najbližšej dobe na PN, budeš mať nárok na nemocenské bohužial len zo zamestnania a tvoje rozhodujúce obdobie, z ktorého by sa ti rátala PN-ka bude rok 2007.
    Ak chceš dosiahnuť maximálnu materskú, treba na začiatku tehotenstva (v 6-8týždni) ukončiť terajšie DNP a prihlásiť sa z rozdielu VZ zo zamestnania a maxima t.č. 28142,-. Po uplynutí 26týždnov budeš mať nárok na materskú z DNP z VZ, z ktorého si si platila DNP. Samozrejme musí byť splnená aj podmienka 270dní NP do dna pôrodu.
    Naposledy upravil brčko : 06.01.08 at 18:16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.