Zavrieť

Porady

DNP

dobry..chcela by som sa len spytat, a ujistit sa ohladom Dobrovolne nemocenskeho poistenia. nastupi na matersku by som mala priblizne v polovicke decembra. Platim si dobrovolne nemocenske poistenie uz od maja 2009, ale len teraz od 1 maja 2010 som si zvysila vymeriavaci zaklad na maximum...malo to zmysel? bude sa mi to ratat? alebo sa mi materska bude vypocitavat len z roku 2009?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mirettim Pozri príspevok
    dobry..chcela by som sa len spytat, a ujistit sa ohladom Dobrovolne nemocenskeho poistenia. nastupi na matersku by som mala priblizne v polovicke decembra. Platim si dobrovolne nemocenske poistenie uz od maja 2009, ale len teraz od 1 maja 2010 som si zvysila vymeriavaci zaklad na maximum...malo to zmysel? bude sa mi to ratat? alebo sa mi materska bude vypocitavat len z roku 2009?dakujem
    Nemalo to žiaden zmysel.
    Lebo materská ti bude rátaná z VZ z roku 2009.
    Keby si bola ukončila DNP v nejakom 6-8 týždni tehotenstva, a znovu založila nové DNP z maxima tak by si mala maximálnu materskú. Teraz netuším či to stihneš, možno áno ale bude to LTT.
    Z akého VZ si si platila DNP v roku 2009?
    Ak si v roku 2009 platila z minima tak tvoja materská bude zo sumy VZ 295,50 €, takže v tom prípade sa Ti oplatí zrušiť a znovu založiť DNP.
    Ak stihneš 26týždňov tak budeš mať maximálnu materskú. Ak nestihneš tak sa ti bude rátať z 319,58 €.
    Naposledy upravil Xanti : 09.05.10 at 15:33

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ja by som poprosila o informáciu ohľadom DNP s mierou poklesu zárobkovej činnosti o 55 %. Má význam platiť si DNP? Bude dostávať takýto človek dávky v DPN a ak, tak koľko, resp. koľko by si mal platiť, aby to malo zmysel.
    Ďakujem všetkým za odpovede.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mareko Pozri príspevok
    Ja by som poprosila o informáciu ohľadom DNP s mierou poklesu zárobkovej činnosti o 55 %. Má význam platiť si DNP? Bude dostávať takýto človek dávky v DPN a ak, tak koľko, resp. koľko by si mal platiť, aby to malo zmysel.
    Ďakujem všetkým za odpovede.
    DNP, pokiaľ ho nezrušia má vždy zmysel, ak máš zdravotné problémy. A je tu o ňom popísané už všetko, aj to, čo zákonodárcov ani vo sne nenapadalo, tak pohľadaj.

    mirettim je offline (nepripojený) mirettim

    mirettim
    jasne je mi to jasne. To znamena, ze ak by som nastupovala na matersku az v januari, tak to by sa mi uz pocitalo z roku 2010?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mirettim Pozri príspevok
    jasne je mi to jasne. To znamena, ze ak by som nastupovala na matersku az v januari, tak to by sa mi uz pocitalo z roku 2010?
    Ano presne tak. Ráta sa predošlí rok , alebo posledné poistenie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mirettim Pozri príspevok
    jasne je mi to jasne. To znamena, ze ak by som nastupovala na matersku az v januari, tak to by sa mi uz pocitalo z roku 2010?
    Ak premýšlaš nastúpiť neskôr na materskú, tak potom sa ti oplatí zajtra zrušiť DNP ... a uzavrieť nové z maxima v utorok, ak stíhaš si platiť 26 týždňov.

    Lebo ak by si nastúpila na materskú v januári 2011 tak sa ti spriemeruje rok 2010 a nebudeš mať maximálnu materskú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.