Zavrieť

Porady

návrat do práce v priebehu rodičovskej dovolenky

dobry den, vie mi niekto prosim pomoct? Momentalne som na rodicovskej dovolenke, syn bude mat 3 roky v auguste 2012.K 1.7.2011 sa chcem vratit do prace, pred MD som mala zmluvu na dobu neurcitu, prevadzka funguje.Pisomne som oznamila zamestnavatelovi, ze k danemu dnu chcem nastupit.Zamestnavatel mi ustne odpovedal, ze mozem nastupit ale len na polovicny uvazok alebo ze mi da vypoved. K 30.6.ma zastupovala kolegyna, kt. konci tymto dnom.Podla ZP mi vypoved v ochrannej lehote §64 nemoze dat ale ako je to s kratsim prac. casom? Ma zamestnavatel na to pravo? Co to pre mna znamena z hladiska nevyhod oproti zamest.s plnym prac. casom. Dakujem za rychlu odpoved.Gabriela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ja pracujem na polovičný úväzok a tiež som na RD. V podstate tam nie je rozdiel oproti riadnemú úväzku. Len napríklad môj deň dovolenky má 4 hodiny a dostávam plat presne podľa pracovného úväzku - mne to vyšlo 60% zo mzdy, ktorú som mala dohodnutú v pracovnej zmluve na riadny pracovný čas. Ja som dala prednosť polovičnému úväzku, nakoľko to bol pre moje dieťa trošku šok - zo dňa na deň som išla preč na 8 hodín. Mám syna má dva roky a 4 mesiace. Bol na mňa doslova nahnevaný, že ma zrazu nebolo. Teraz pracujem od 10:15 do 14:50 a dá sa to v pohode zvládnuť. Takže je na tebe ako sa zo zamestnávateľom dohodneš.
    Naposledy upravil 4326 : 23.06.11 at 11:33

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    nevýhodu to má napr. takú, že ak by ste další kalendárny rok počas vykonávania práce na polovičný úväzok nastupovala na druhú md, materksé by sa rátalo z nového= polovičného úväzku, teda vym základu od 1.7. do 31.12.2011, pri násupe na md v r.2012.

    Ak nastúpite do práce, už pre vás neplatí ochranná doba podla § 64, lebo nečerpáte RD alebo MD, teda platí len v prípade, že ste osamelá mamička. V prípade, že dostanete výpoved z nadbytočnosti a znovu požiadate o čerpanie RD tak, že RD budete nanovo čerpať ešte pred uplynutím výpov. lehoty, tak pracovný pomer neskončí posledným dnom výpovednej lehoty, ale až posledným dnom čerpania RD.
    dakujem za rychlu odpoved, takze ma moze po nastupe kedykolvek prepustit a dat mi vypoved napr. pre nadbytocnost, s tym ze zrusi moje pracovne miesto?Ten kratsi prac. cas tomu asi bude predchadzat, myslim si, lebo ked som sa bola opytat tak mi najprv povedali, ze idu k 1.7.zrusit moje prac. miesto, no nakoniec sa tak nestalo, a mne ponukli nastup na ten polovicny uvazok.

    návrat do práce v priebehu rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.