Zavrieť

Porady

Daň z bank.úrokov a strata

Ahojte,
chcela by som poprosiť o radu, ako zaúčtovať daň z bankových úrokov pri strate v PÚ.?
A ešte by som chcela poprosiť nejakú dobrú dušu, či mi nemôže poslať poznámky k účtovnej závierke PO- nejakú zjednodušnú formu, lebo tie, čo sú v predaji sú hrozné...!
Ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    doteraz bola zrážková daň uznaná za preddavok a ponechávala som ju pre budúce roky.
    Ak nie je predpoklad zisku v nasl. roku, tak je možné ju preúčtovať 591/341 do nákladov /pozor, nebude súčasťou riadku 100 v DPPO/.
    Neriešila som tento prechod 2010 a 2011, či bude možné zrážku z roku 2010 si vyúčtovať - započítať na DP v r. 2011, 2012 /podľa mňa skôr áno/.
    Poznámky je najlepšie napísať individuálne hoci aj podľa tých hrozných - súhlasím ale môžeš z nich vybrať aktuálne informácie pre tvoju firmu. Univerzálne je hrozné a konkrétne podmienky sú zasa všade iné - aj v detailoch.

    beabea je offline (nepripojený) beabea

    beabea
    Ďakujem Kejka, mne sa jedná o daň z úrokov z roku 2009, ktorá keďže bola v minulom roku strata sa nedala odpočítať a ostala na 341, takže teraz keď bude zisk, to môžem normálne spolu z daňou z BÚ 2010 odpočítať v DP?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Z tej otázky to vôbec nebolo jasné, že ti ide o rok 2009.
    pokiaľ si zrážkovú daň uviedla v DP 2009, tak už druhý raz nemôžeš uvádzať do DP. Zaplatíš o to menej. Bolo však treba požiadať správcu o započítanie tejto dane na preddavky 2010.
    Ak si ju v DP2009 neuviedla, bola to chyba.
    Ak ju uvedieš v r. 2010, tak tú chybu nenapravíš......

    beabea je offline (nepripojený) beabea

    beabea
    KEJKA Pozri príspevok
    Z tej otázky to vôbec nebolo jasné, že ti ide o rok 2009.
    pokiaľ si zrážkovú daň uviedla v DP 2009, tak už druhý raz nemôžeš uvádzať do DP. Zaplatíš o to menej. Bolo však treba požiadať správcu o započítanie tejto dane na preddavky 2010.
    Ak si ju v DP2009 neuviedla, bola to chyba.
    Ak ju uvedieš v r. 2010, tak tú chybu nenapravíš......

    A keď nie je v r. 2009 uvedená v DP, a správcu dane sme nepožiadali?
    Aké je najschodnejšie riešenie? Ako by si to napr. teraz vyriešila ty?
    Ono sa jedná o malú sumu 0,72 € , len mi to tam trčí na 341.

    MarMaxa je offline (nepripojený) MarMaxa

    MarMaxa
    Daňový úrad také nízke sumy nevracia, mala som v roku 2009 na zrážkovej dani z úrokov 2,78 €, správkyňa dane mi povedala, že mi to nevráti, daňové priznanie odovzdané, takže v roku 2010 som to zúčtovala zo zisku.

    Daň z bank.úrokov a strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.