Zavrieť

Porady

Prenajom bytu

Dobry den,potrebovala by som poradit ohladom prenajmu.bytu. Stary otec so starou mamou byvali v dvojizbovom byte. Avsak po smrti stareho otca zostala stara mama sama.Aby nebola sama tak sme ju vzali k nam domov. A v byte sa nebyva. Stara mama byt nechce predat a ani ho nechce prepisat na syna alebo dceru-ona je tska tazka povaha od mladosti. Nikdy nic nikomu. No teraz uz ma aj demenciu potvrdenu a nechodi uz nic vybavovat po uradoch,ani na postu uz nechodi,vsetko za nu vybavuje moj otec teda jej syn.Lebo postarat sa musime predsa. Byt po smrti deda ma 3 dedicov. Babka vlastni polovicu, moj otec z tej druhej polovici 2/3 -ny. A sestra jeho z tej druhej polovic jednu tretinu. Chceli by sme ho prenajimat, lebo budeme musiet v buducnosti platit penzion babke lebo uz sa u nas doma kde v trojizbovom byte byvame 6 ti ludia nemozeme starat. A nebudeme mat to z coho zaplatit kedze z jej dochodku plati este najom toho svojho bytu. Co by sme potrebovali k tomu aby sme ho mohli prenajimat. Ake podpisy a od koho vsetkeho? Za vsetky rady vam pekne vopred dakujem
.
Mária27 Má otec nejaké splnomocnenie od babky na vybavovanie vecí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Moja odpoved bude neuplna.
    Starka a tetka suhlasia s prenajmom?
    Ma otec splnomocnenie?
    Z vasej strany musia byt 3 suhlasy (aj ked da sa prehlasovat mensinoveho vlastnika). Predpokladam ze prijemcom najomneho bude otec. Musi sa registrovat u daniarov a z prijmu odvadzat statu.

    Ma starka lekarsku spravu o demencii a inych diagnozach a odkazanosti na opateru? Vybavit lekarsky posudok. Potom poziadat VUC a MU/OcU o podporu, ktoru budu poukazovat seniorhausu. Trva to niekolko mesiacov. Obehnut seniorhausy a vytipovat do ktoreho ju umiestnite (stav sa bude stale zhorsovat pomaly a sustavne a do toho nahle skokovo).
    Pokial sa s nou este bude dat, podporu od uradov mozete odmietnut a zasa poziadat a znova cakat. Ja som tak spravil 4x, ale potom to s mamou seklo a mali sme 3 mesiace trapenie.
    Radim podporu neodmietnut (siesti v byte), este budete cakat aj na to ze sa niekto zo seniorhausu musi odobrat na vecnost.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked ma babka demenciu,nemoze si taketo "uradne"veci vybavovat sama.Preto odporucam naskor sudne zbavit babku svojpravnosti na pravne ukony,aby mohol niekto vybavovat za nu...

    Semetrika1 je offline (nepripojený) Semetrika1

    Semetrika1
    Neviem, či správne odpoviem, ale známa išla do domova dôchodcov a nesmela vlastniť nehnuteľnosti. Byt darovala a až potom ju zobrali. Zistite, či je to stále platné.
    Keď byt predáte, tak budete možno mať problém platiť penzión.

    Problémy s nájdením seniorhausu popísal victor.
    arizona To som este nepocula! To musel byt nejaky "specialny" domov dochodcov. DD sa nemaju co zaujimat o majetok klientov,pokial klient,,alebo ini rod.prislusnici riadne platia.
    vicktor Urady pri ziadosti o prispevok pytali cestne prehlasenie s overenym podpisom o majetkovom stave. Mozno pri byte by prispevok neschvalili, V nasom pripade bytu nebolo.
    Cakaniu na urade sa da vyhnut - necakat na prispevok, ale osobu umiesnit za vlastne.
    Z predaja bytu by mohlo stacit na par mesiacov dokial sa v poradovniku dostane na postupovu poziciu.
    Vlastne byt sa tiez nepreda az tak rychlo, cize ozaj za vlastne a po predaji si platby refundovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.