Zavrieť

Porady

Dodací list bez faktury

Prosim vas poradte mi, masiar-živnostnik nakupuje tovar a plati v hotovosti, dostane dodaci list a pokladnicny doklad. Dodaci list sa zaraduje do knihy faktur?, na niektorych dodacich listoch je, ze sluzi ako faktura. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Viera25 Pozri príspevok
    Prosim vas poradte mi, masiar-živnostnik nakupuje tovar a plati v hotovosti, dostane dodaci list a pokladnicny doklad. Dodaci list sa zaraduje do knihy faktur?, na niektorych dodacich listoch je, ze sluzi ako faktura. Dakujem.
    ak spĺňa náležitosti podľa §71 ods.2 zákona č.222/2004 z.z., tak je to ok aj keby to bolo napísané na toaleťáku

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Zvyčajne na niektorých dodacích listoch nie sú jednotkové ceny ani ceny spolu. Takýto dodací list nemôže slúžiť ako faktúra. Ak však dodací list spĺňa náležitosti faktúry podľa §71 zákona o DPH a je o na ňom jasne uvedené,že slúži ako faktúra , môžeš zaevidovať do knihy faktúr.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tak ja si dodací list stále pripnem k faktúre. Ak je tam poznámka, že slúži ako faktúra, tak to je faktúra aj dodací list v jednom.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    K dodaciemu listu pripnite pokladničný doklad a zaúčtujte to priamo cez pokladňu. Nemáte faktúru, len dodací list, ja by som dodací list neevidovala ako faktúru. Ak by ste mali aj faktúru aj dodací list, dodací list pripnúť k faktúre a zaevidovať do hnihy prijatých faktúr.

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    Dakujem za rady. Este sa spytam, tento zivnostnik berie aj stravne listky. Budu sucastou dennej uzavierky, neeviduje ich zvlast. Tieto listky potom odovzda v Metre, kde nakupuje. Metro listky posle strav.spolocnosti, ktora ich preplati na ucet v Metre a zivnostnik tymito peniazmi plati za tu nakupeny tovar.
    Na fakture je potom platba peniazmi zo stravnych listkov plus doplatok v hotovosti. Ako to spravne zauctovat?

    Tereza25 je offline (nepripojený) Tereza25

    Tereza25
    Ja mám tiež maloobchod.prevadzku.
    Stravné listky odovzdavam na zbernom mieste v Metre. Príslušná spoločnost pošle peniaze na účet Metra, s tým, že si započita svoje služby. Ja potom za tie peniaze nakupujem. Tiež neviem presne ako to mam učtovat. Prosim poradte.

    Dodací list bez faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.