Zavrieť

Porady

Dań z motorového vozidla

chcem sa spýtať, keď sa auto začalo používať na podnikanie dňa 30.01.2008 a používa sa stále, musím daň zaplatiť i za mesiac január 2008? i keď sa zaradilo do používania až posledné dva dni mesiaca? musím zaplatiť celý mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V tejto téme, len si treba nalistovať:

    http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv-od-2008-a.html

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ano musíš zaplatiť za celý mesiac bez ohladu na to či si ho ačala používať v priebehu mesiaca alebo len dva dni v danom mesiaci

    rv123 je offline (nepripojený) rv123

    rv123
    chcela by som poprosiť o radu: V r. 2007 bolo os. mot. vozidlo prihlásené na DÚ na podnikanie, uplatnené náklady v daň. priznaní za rok 2007. V r. 2008 ho nepotrebujem zaradiť do nákladov, lebo príjem bol o dosť nižší. Vozidlo nebolo na DÚ vyhlásené. Treba teraz podať daňové priznanie a aj zaplatiť daň do 2.2.09? ďakujem pekne za odpoveď. J.

    jakama je offline (nepripojený) jakama

    jakama
    Ja mám taký istý prípad ako rv123. Ale na DÚ som to neozámila,tak musím zaplatiť tú daň alebo nie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jakama Pozri príspevok
    Ja mám taký istý prípad ako rv123. Ale na DÚ som to neozámila,tak musím zaplatiť tú daň alebo nie?
    Ak auto nebolo odhlásené, tak podlieha dani z MV. Ale môžeš odhlásiť aj spätne, samozrejme s možnou pokutou.

    Dań z motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.