Zavrieť

Porady

Mrznutie prehliadača - chyba v routri.

Keď router bliká je dobre, keď svieti stále je zle. Vypozorovali sme, že keď nám zamrzne prehliadač (aktuálna verzia mozilly, vyskúšané aj pri nižších verziách), tak svieti stále. V čom môže byť problém? Morálne zastaralý router? (Nie je nový, kúpený cez bazos - už ho máme asi 3 roky a fungoval, len v poslednom čase hapruje...)

DOPLNENIE - zabudla som na technické parametre routra...,

OS - Win XP
router - mobilný od O2
FF verzia - najaktuálnejšia... 40.03
rozšírenia /doplnky/ adblock plus - to sme mali aj predtým a FF fungovala

technické paremetre ROUTER
Huawei Broadband Mobile E1752 HSPA USB Stick

Ešte by som chcela vedieť odpoveď na túto moju otázku, nakoľko stále ešte nebola zodpovedaná

http://www.porada.sk/t251003-ako-nat...ripojenie.html
Naposledy upravil Kabaka123 : 02.09.15 at 15:37
6 komentárov     zbaliť
misoft Upresniť. Router? OS? Parametre pripojenia - LAN, WiFi? Parametre stroja? FF - verzia? Aké doplnky (addony) v ňom? Pretože to nemusí byť len router....
Kabaka123 FF verzia najaktuálnejšia 40. 0
misoft Už je 40.0.2
Ak tomu vyššie..... prehliadač "zamrzne" - nie celkom správne... len zastane v načítavaní stránky.... dáta neprichádzajú, čaká....
Vyzerá to na router..... a ak je 3-ročný... tak je to veľmi pravdepodobné... odišiel.... resp. odchádza.
Mnse sa to tiež stávalo na 5-ročnom routeri.... pripojilo, potom odpájalo, DNS servery nevedelo nájsť... IP adresy neprideľovalo. Výsledok - router bol "odpálený"... kúpil som nový (so zľavou u providera ako starý zákazník a zatiaľ maká 2 roky bez chýb.... Zožeň si router v riadnom obchode, dnes sa pohybujú ceny okolo 30€ + 2 roky záruka. Nastav všetky údaje zo starého a len prehoď káble. Ak treba, len MAC adresu na O2 nahlás...
Kabaka123 router je určite viac ako 3 ročný, to len my ho máme 3 roky, ok aj som si myslela, že to bude v ňom... k tomu mrznutiu... možno to nie je celkom špecifický názov.... ide o to, že zamrzne aj kurzor, /teda nevykazuje not responding.../, máš pravdu, bude to v tom načitávaní stránok....nefunguje ani mäkký ctrl+alt+del, len tvrdý RESET
misoft No responding - neodpovedá = procesor je zahltený požiadavkou na pripojenie - je v smyčke... Skús si dočasne zohnať iný router a vyskúšať to s nim, či sa to bude opakovať....
Kabaka123 doplnila som info...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mrznutie prehliadača - chyba v routri.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.