Zavrieť

Porady

Mám nárok na materskú, ak momentálne poberám opatrovateľký príspevok pre zdrav. problémy prvého dietaťa ?

Nárok na materskú mi pri prvom dietati vznikol, mala som splnené podmienky, potom som bola na rodičovskom príspevku, predlženom rodičovskom príspevku pre nepriaznivý zdravotný stav, teraz od 6 r. dietata som na opatrovateľskom príspevku, momentálne je doma lebo nie sú peniaze na asistentku ani na 2 hod v škôlke, .......Mám nárok na materskú , zamestnať sa popri nebolo reálne , szoč aby som utiahla odvody aj niečo ostalo sa nedalo bolo treba sa venovať a pracovať s dietatom , nie je nejaká možnosť aby sa brali do úvahy splnené podmienky predtým,
veronikasad Kedy bol ukončený pracovný pomer ? Z akého nem.poistenia si mala vyplácané naterske pri prvom dieťati?
dagjanik zamestnanec 1999 - 2008 - bola vyplacáná materská nástup na MD 2..6.2009
6/2008 - 12/2008 nezamestnaná, 1/2009 szoč - zrušená živnosť pre úžasný zákon aby som mohla poberať rodičovský príspevok - súbeh szoč a rodičovská nesmel byť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohužial, nesplňaš podmienku 270 dní nem. poistenia v posledných dvoch rokoch, nárok na materské ti nevznikne. Štát za teba platí len zdravotné a dôchodkové poistenie.

    Po narodení dieťaťa (od mesiaca v ktorom sa dieťa narodí) ti vznikne nárok na rodičovský príspevok, ktorý vypláca Úrad práce.
    dagjanik dakujem za rýchlu odpoved, potrebovala som si to len overiť, inak smutné že človek maká a platí nemocenské 14 rokov a potom ked by mal niečo čerpať má smolu - , keby som mohla a moje dieta by chodilo do škôlky na 8 hod tak ako iné deti pracovala by som , tiež by som radšej mala doma zdravé dieťa čo chodí do škôlky na 8 hod a ja do práce nie byť na opatrovatelskom, ,nehovoriac že štát to vyjde podstatne lacnejšie ked sa o dieta starám doma ako keby som ho niekde dala.....

    Mám nárok na materskú, ak momentálne poberám opatrovateľký príspevok pre zdrav. problémy prvého dietaťa ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.