Zavrieť

Porady

Soft na evidenciu majetku

Hľadám soft na evidenciu majetku. Aby to však nebolo také jednoduché potrebujem aby viedol kompletnú históriu majetku. Napr. ked kúpim pc zostavu, ked ju budem vexlovať z kancelárie do kancelárie a prepisovať zodpovedné osoby, aby mi to všetko ostávalo v histórii. Ked sa budem chcieť pozrieť dozadu nech vidím všetky pohyby. A najlepšie na tom je keby bol free. Dúfam že som to dobre opísal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ja mám na evidenciu majetku program z MRP - EVIDENCIA MAJETKU, počíta daňové aj účtovné odpisy a robí všetky aktualizácie. Ale to by si si musel vyskúšať demo verziu,aby si videl ako to funguje.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Poznám účtovné softy, ale problém je na konci. Hľadám niečo Free. Firma to nezaplatí ona to nepotrebuje, to potrebujem len pre seba pre lepší prehľad.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Uvedenú otázku som onoho času zadal aj ja...
    Vyskúšal som demo MRP - demo ma nepresvedčilo. Chcel som konkrétne postrehy, čo je dobré, čo nie... Asi každý má svoju vychytávky, a každý má svoje muchy.

    Pozri aj sem: http://www.porada.sk/t37383-kvalitny...u-majetku.html

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ak bude niekto vedieť o takomto free softe, a uvedie, budem rád. Problém však vidím v jednom: v drvivej väčšine prípade sú uvoľnené k voľnému použitiu verzie, ktoré nie sú ďalej podporované (legislatívne ani programovo). A u dlhodobého majetku ak nie sú ošetrené zmeny slovenskej legislatívy, najmä zmeny odpisových sadzieb, zaradenia do odpisových skupín, prechod na euro, a tak je to potom problematické.

    Firma Cígler uvolnila k voľnému použitiu svoj komplexný účtovný systém - Money 6. Je ovšem pre DOS (ale funguje i pod XP). Odtiaľto ho možno stiahnuť: http://shop.ciglersw.cz/kestazeni/starsi/ a na riešenie problémov je dokonca diskusné fórum (podľa príspevkov vidím, že je ešte vždy živé): http://www.lc.cz/forum/list.php?5,page=1

    Osobne uvítam ale odkazy i na komerčný soft na evidenciu majetku, ktorý netreba kupovať ako celok spolu s účtovníctvom, nemusí byť s ním vôbec prepojený, ale nech obsahuje všetko to, čo si vyžaduje aktuálna (minulá i súčasná) legislatíva SR v tejto oblasti. A pokiaľ možno, nech je užívateľsky prívetivý a konfigurovateľný .

    P.S. existuje však i verzia pre Windows - Ekonomický systém Money S3 ve verzi 9.032, prípadne ak stačí obmedzená verzia Start (ale v tom pravdepodobne nie je majetok).
    Naposledy upravil Stefan2005 : 21.11.09 at 12:50

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A čo keby si si to urobil v exceli? Môžeš si tam sám doplniť, čo budeš potrebovať

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    marjankaj Pozri príspevok
    A čo keby si si to urobil v exceli? Môžeš si tam sám doplniť, čo budeš potrebovať
    V exceli an,o ale by to bolo moc zložité a po čase by to začaloo byť neprehľadné. No skúšam tie free softy uvidíme či to bude ono.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jojom Pozri príspevok
    V exceli an,o ale by to bolo moc zložité a po čase by to začaloo byť neprehľadné. No skúšam tie free softy uvidíme či to bude ono.
    Pozri si toto.
    http://www.porada.sk/blog_attachment...6&d=1257611998

    Soft na evidenciu majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.