Zavrieť

Porady

Aké sociálne dávky dostávaju rómovia?

Dobrý deň,

prosím vás aké sociálne dávky dostávajú romovia?
Čo presne využívajú?
Čo musia splňovať aby dostávali dávky?
A čo všetko je treba na vybavenie dávok?

Cez google som toho našiel dosť no nič konkrétne.

Za odpovede Ďakujem.
buchač Aké sociálne dávky ?
Nože trochu pošpecifikuj trošička...
kukučka Mohol by si napísať, načo to potrebuješ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem, ako si hľadal cez gúgeľ .. ale naozaj si myslíš, že rómovia majú nejaké špeci zákony? Dostávajú dávky podľa rovnakých predpisov ako všetci. (to, že ich vedia využiť vo svoj prospech, to už je iná vec .

    ak myslíš sociálne dávky - tak to sú dávky soc. poistenia - napr nemocenské, v nezamestnanosti, dôchodky ..... vi´d zák o SP http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...-poisteni.html

    ďalej ešte môžu byť Štátne soc dávky, dávky v hmotnej núdzi, pre ťažko zdravotne postihnutých, rodinné dávky, náhradné výživné, dotácie pre deti ... kuk sem - nájdeš tam aj všetky predpisy, podľa ktorých ich občan môže dostať (aj podmienky) http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=212

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Mária27, Dav, arizona, Kvaka, Xanti, ivka70, Mila123, kukučka
    8
    Juraj32 Vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sociálne dávky sú v našom systéme rovnaké pre všetkých, ktorí sú na ne odkázaní.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft x
    alaya1 nesuhlasim.
    misoft Veď v poriadku..... ja len to, čo denne vidím popisujem..... učebné pomôcky, autobus, strava.....
    alaya1 deti vsetkych soc. odkazanych dostavaju tieto kompenzacie. teraz si to zmazal a vyzera to, ze nesuhlasim s Tweety. Tak to suhlasim.
    buchač alaya1 (Dnes 19:54) deti vsetkych soc. odkazanych dostavaju tieto kompenzacie.
    =========================
    Hm...

    Ale vieš, že ak je na ZŠ viac detí sociálne odkázaných ako 50%, tak sa tieto sociálne dávky týkajú aj tých, na sociálne dávky neodkázaných - ergo pracujúcich rodičov.
    misoft alaya - nič som nemazal - tiež pozerám na to ako puk, že to tam nie je. Posledných 45 minút som na Porade nebol....
    Buď to bol škriatok binárny, alebo iná vyššia moc... ale ja nie - ak raz niečo vycpím a je to tam niekoľko hodín, niekto na mňa reaguje - nebudem predsa mazať, keď si za tým stojím.... teda stál som.
    Nepamätám si presne, čo som napísal, ale pokúsim sa to osviežiť vo svojej hlave.
    Gádžovia i Romuláni podľa zákona sú si rovní. Avšak - gadžo musí dokladovať, že to potrebuje, Romulán nemusí (pozitívna diskriminácia). Ak majú školopovinné deti - gadžo musí im kúpiť školské potreby, romulán nemusí - dostane ich, ak gadžovské dieťa ide do školskej jedálne - rodič platí, romulán iba 1€ mesačne, ak sa musia doviezť MHD do školy, gadžo musí vybavovať žiacku preukážku, romulán to má grátis - dokonca sú im vyčlenené na to autobusy. Vidím to denné! Pre romulánske deti chodí ráno autobus MHD, aby ich 1,5km odviezol ku škole a poobede od školy. Platia to daňoví poplatníci mesta!

    Dúfam, že som to vtedy asi takto napísal... a že to škriatok nevymaže.
    expeeert Oficiálne, neoficiálne to funguje inak...
      zbaliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    neboj, tie sumy su take nízke, že ani jeden mesiac by si to nechcel vyskusať. Tie prisprostene maily, že beru 4 tisicky je hluposť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik Ale ved to ti ludia videli "na vlastne oci" to musi byt pravda
    willma no ja som na vlastné oči bohužial videla. Na pošte onoho času. Bez 5 dní som mala odpracovaný celý mesiac december - nočné ,24 - prišla som na poštu pre výplatu a predo mnou cigánisko pre podporu skúste si tipnúť, kto odišiel s väčším balíkom peňazí?
    jslancik Len on bral "vyplatu" za x ludi, ty iba za jedneho.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    V prvom rade žiadosť a splnenie zákonných podmienok. Veľmi čudné otázky, prečo to píšeš na poradu? Ak ťa to zaujíma, choď sa informovať na úrad.

    Aké sociálne dávky dostávaju rómovia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.