Zavrieť

Porady

Nemocenské SZČO

SZČO platí povinne odvody do SP. Zároveň je i v pracovnom pomere. Môže pri PN dostávať dvojitú dávku nemocenského, keď aj zamestnavateľ zaňho platí odvody do SP ?
Vie niekto niečo o tomto ?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Môže, len musí mať 2 tlačivá dočasnej PN. Na jednom bude zamestnanec, na druhom povinne poistená SZČO.
    Netvrdím, že to bude dvojitá dávka, iba sa mu sčítajú vymeriavacie základy.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    No ale rozhodne bude mať väčšie dávky. Keď už musí platiť, tak nech z toho aj niečo má.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Toto som riešila teraz prvý krát. Len mi nie je teraz jasne to načítanie VZ. Veď ja mu vyplácam ako zamestnancovi z príjmu, ktorý mal zamestnanec. A vyplácam mu prvých 10 dni. SZCO mu vyplatí SP.Ako to je ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    PN, na ktorej má vyznačené, že je SZČO, zašle do SP. Tá mu vyplatí za prvých 10 dní tejto Pn-ky. Ty ako zamestnávateľ s tým nič nemáš, vôbec sa s tým nezaťažuj .

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ja mu ale platím PN kde je vyznačené že je zamestnanec. Tu so SZCO jasne, že dam SP. Ale kto mu navyší ten VZ ?

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    ty mu zaplatíš 10 dní ako zamestnávatel,SP 10 z VZ 7600 a po 10 dni sa mu to zlúči do jednej PN VZ-bude mať podla toho akú mal hrubú mzdu+jeho odvodySZČO,max naj.VZ-dúfam že je to zrozumiteľné

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ďakujem už som to pochopila, ešte som nemala taký prípad, že ešte že existuje dobra rada - Porada.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.